Noc Muzeów powraca


Już w najbliższą sobotę, 14 maja odbędzie się Noc Muzeów. Wydarzenie powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. W Poznaniu organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło atrakcji, które umilą mieszkańcom i turystom czas wolny.

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Narodowe oraz Estrada Poznańska. Nocne zwiedzanie rozpocznie się już od godziny 16:00 i potrwa do 1:00. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny lub za symboliczną opłatę 1 zł, na część z nich obowiązują również zapisy.

Sobotnie przedsięwzięcie to nie tylko zwiedzanie muzeów, lecz także różnych galerii i innych instytucji kultury, które włączyły się do tej akcji oraz uczestnictwo w koncertach i warsztatach przygotowanych dla uczestników w różnym wieku specjalnie na tę okazję. Ponadto jest to również świetna możliwość, by zobaczyć miejsca, które niekiedy są niedostępne dla zwiedzających.

Z myślą o naszych sąsiadach zza wschodniej granicy podczas tegorocznej edycji nocnego zwiedzania nie zabraknie także wydarzeń odbywających się w języku ukraińskim.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz