Niezwykły autobus wyjedzie na ulice Poznania


Już w najbliższą sobotę wyjątkowy autobus pojawi się na liniach turystycznych. Urbino 12, które będzie kursowało na liniach 100 i 102. To pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. Pojazd został wyprodukowany w fabryce w Bolechowie w 1999 roku.

Przejazdy historycznym taborem na liniach turystycznych od lat cieszą się zainteresowaniem poznaniaków i przyjezdnych. Na najbliższy weekend przygotowano specjalną atrakcję: przejazdy Urbino 12. Pojazd pod wieloma względami był awangardowy: rozwiązania, które zostały w nim zaproponowane, takie jak np. funkcja przyklęku czy ABS, były w tamtych czasach nowością w Polsce.

Autobus, który pojawi się na liniach turystycznych, był eksploatowany przez przewoźników z Bydgoszczy, a później Wrocławia. I to właśnie we Wrocławiu Urbino 12 zakończyłoby swoją służbę, gdyby nie zostało odkupione, stając się ponownie własnością firmy Solaris. Na przełomie 2015 i 2016 roku autobus został odrestaurowany do stanu, który prezentował w momencie opuszczania fabryki.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz