Nickel Development buduje 12 etap Osiedla Księżnej Dąbrówki w przyjaznej mieszkańcom Dąbrówce


Dobre i wygodne mieszkanie nie powstaje przypadkiem. Wizja, którą oferujemy przy kolejnym etapie inwestycji w Dąbrówce opiera się na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w rozwijaniu podmiejskich przestrzeni oraz na badaniu potrzeb wcześniejszych nabywców mieszkań na osiedlu. Z oczekiwań i marzeń wyłonił się obraz Skarbcowej, która innowacyjnie łączy w sobie budynki wielorodzinne, domy dwulokalowe oraz budynki w zabudowie szeregowej.

Dąbrówka przyjazna mieszkańcom

Dąbrówka to malownicza miejscowość w gminie Dopiewo, znajdująca się w odległości 20 km na zachód od Poznania, niedaleko drogi ekspresowej S11, co umożliwia wygodną podróż samochodem. Posiada także połączenie kolejowe z Poznaniem, które pozwala w niecałe 20 minut dojechać do dworca PKP oraz połączenie autobusowe (do pętli na Junikowie dojedzie się w 15 minut). Sama Dąbrówka ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Znajdują się tutaj dwie galerie handlowe, nowoczesne zaplecze edukacyjne, przychodnia, apteki, restauracje i kawiarnie. W niedalekiej odległości od miejscowości znajdują się liczne tereny rekreacyjne – Las Zakrzewski, ścieżki spacerowe i trasy rowerowe, a także Jezioro Niepruszewskie ze słynną plażą owocową w Zborowie. Gmina Dopiewo jest dobrze zarządzana, a samorządowcy dbają o mieszkańców, Terenami i obiektami rekreacyjnymi w gminie – m.in. plażą w Zborowie, trasami biegowymi na terenie lasku Zakrzewskiego opiekuje się z powodzeniem GOSiR Dopiewo.

11 etapów Osiedla Księżnej Dąbrówki

Nickel Development buduje Osiedle Księżnej Dąbrówki już od 22 lat. To modelowe osiedle społeczne, będące alternatywą dla „taśmowej produkcji” mieszkań na dużych miejskich osiedlach. Dotychczasowe 11 etapów przyniosło ponad 800 domów i mieszkań o niebagatelnej łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 52 tys. m kw., zróżnicowanej architekturze i rodzajach zabudowy: dwulokalowej, szeregowej i wielorodzinnej. Funkcjonalne układy mieszkań i dobra ekspozycja na światło słoneczne to znaki rozpoznawalne osiedla, nad który pracowało dotychczas 5 architektów, dzięki czemu wyróżnia się ono na tle architektury przedmieść, gdzie zwykle dominują powtarzalne projekty. Balkony, tarasy i ogrody – każdy lubi cieszyć się własnym kawałkiem zieleni, dlatego wszystkie projekty uwzględniały ich obecność. Największe z ogrodów w dotychczasowych projektach miały ponad 300 m kw. Między kolejnymi etapami tworzyliśmy place zabaw, sadziliśmy drzewa i budowaliśmy drogi i chodniki – min. przy ul. Komornickiej. Na terenie osiedla, tuż przy wjeździe, znajduje się centrum handlowe Dąbrówka. Mieszkańcy osiedla mogą tu zrobić codzienne zakupy spożywcze, czy skorzystać z bogatej oferty usług. Dodatkowo w galerii znajduje się piekarnia, cukiernia, kawiarnia, restauracja oraz salon win – miejsca idealne na popołudniowy relaks. Dotychczasowe etapy to najlepsze referencje – nabywcy kolejnego mogą na własne oczy obejrzeć dotychczasowe realizacje Nickel Development zanim podejmą decyzję o zakupie nowego lokum.

Naszą odpowiedzią na twoje potrzeby jest zieleń

Poszczególne etapy Osiedla Księżnej Dąbrówki mianują się nazwami rodem ze średniowiecza. Kolejny etap musiał zatem przystawać do całości: tak powstała Skarbcowa. Projekt obejmie trzy typy budownictwa: mieszkania w zabudowie wielorodzinnej, domy dwulokalowe i domy w zabudowie szeregowej. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicami: Skarbcową, Zbrojową, Gościniec, Komornicką i Placem Szlaku Bursztynowego.

Etap Skarbcowa to łącznie 96 domów i mieszkań, z których aż 84 będzie miało własne ogrody, co jest odpowiedzią na wyraźną potrzebę posiadania własnej, zielonej przestrzeni przez mieszkańców. Zielona przestrzeń przy domu jest szczególnie doceniana przez rodziny z dziećmi. Ogródek to świetne miejsce do zabawy, dzięki któremu dzieci będą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, zamiast przesiadywać w domu przy komputerze czy telewizorze. Jednocześnie pozostaną blisko domu, więc będzie można ich przypilnować bez problemu. Rodzice z kolei docenią możliwości aranżacyjne prywatnego tarasu, na którym znajdzie się miejsce na meble ogrodowe, przytulne oświetlenie i ulubione kwiaty wokół. Ogródki stanowić będą także dużą wartość dla seniorów, którzy mieszkając w blokach bez windy nierzadko są pozbawieni możliwości wychodzenia na świeże powietrze tak często jakby tego pragnęli. Zieloną trawką nie pogardzą także czworonogi, które będą miały gdzie pobiegać w czasie między tradycyjnymi spacerami.

12 etap Osiedla Księżnej Dąbrówki

Przewidziane w 12 etapie dwa dwukondygnacyjne budynki wielorodzinne pomieszczą 24 mieszkania 2-, 3-pokojowe o powierzchniach od 45,20 do 66,81 m kw. Mieszkania na parterze otrzymają dodatkową przestrzeń w postaci tarasów i ogrodów (sięgających nawet 200 m kw.). Te na I piętrze będą natomiast posiadały balkony (niektóre z nich nawet 2).

Drugą propozycję od Nickel Development stanowić będą domy dwulokalowe. W tej konfiguracji powstanie 9 domów 3-pokojowych o powierzchni ok. 67 do 82 m kw. z tarasami i ogrodami oraz 29 mieszkań 4-pokojowych o powierzchni od 87 do 90 m kw. z tarasami, ogrodami i balkonami.

Z kolei zabudowa szeregowa to 34 dwukondygnacyjne domy o powierzchni ok. 97 m kw. każdy. Dodatkową powierzchnię stanowić będą tarasy, ogrody, balkony i loggie. Ogrody będą mieć powierzchnię od 50 do 350 m kw.

SKARBCOWA może naleć do Ciebie

Projektując Skarbcową starannie analizowaliśmy preferencje klientów, które na przestrzeni ostatnich dwóch lat uległy dość wyraźnej mianie. Standardem dla wielu stała się praca zdalna i hybrydowa, powodując zainteresowanie lokalami o podobnych jak przed pandemią powierzchniach, ale z większą liczbą pomieszczeń lub dających ciekawe możliwości aranżacyjne. Trend work life balance oraz biophilic design prowadzą natomiast zainteresowanych zakupem mieszkania do miejsc znajdujących się blisko natury. Wreszcie potrzeba nawiązywania relacji – odmiennych od zawodowych – kieruje uwagę na sąsiedzką przyjaźń, wartościowe, prawdziwe emocje. Te wybijające się trendy łączą się i przenikają w zaproponowanym przez Nickel Development nowym etapie Osiedla Księżnej Dąbrówki. Obecnie została już otwarta przedsprzedaż domów w zabudowie szeregowej, a więcej szczegółów można uzyskać u sprzedawców.

Nickel Development

Salon Sprzedaży

Piątkowska 110, Poznań

506 175 176

sprzedaz@nickel.com.pl

www.nickel.com.pl

Fot. Materiały Nickel Development

Dodaj komentarz