Nasz Weekend Poznański


To będzie piękny weekend. Od 26 do 31 stopni i słonecznie. Koniecznie trzeba wybrać się nad jezioro, na plażę np. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich albo przynajmniej do parku przy Starym Browarze. Organizatorzy przygotowali mnóstwo propozycji i tak naprawdę nie wiadomo, czy lepiej wybrać się do kina na Festiwal Transatlantyk, koncert gitarowy, do jednodniowej restauracji, czy z dziećmi na piknik. Zaplanuj z nami nadchodzące dwa wolne i ciepłe dni.

 

 

SOBOTA

Parkrun Poznań

Godz. 09:00
Park Cytadela
Bieg Parkrun Poznań na dystansie 5km

 

Poranek liteacki z panią Miłką.

Godz. 11:00
Księgarnia z Bajki, os.Przyjaźni125, Poznań
Poranek liteacki z panią Miłką, która uwielbia kręcić się na karuzeli, grać w piłkę nożną i słuchać dzieci. Pretekstem do rozmów jest… piłka nożna. Poranek poprowadzi Małgorzata Swędrowska. Wstęp wolny.

 

Strasznie głośno- niesamowicie cicho 

Godz. 11:00-13:00
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 5-6 i 8-10 lat. Jak brzmi najcichsza muzyka świata? Jaki dźwięk mieszka pomiędzy głośno a cicho ? Czy woda może przemienić się w bębny i organy? Jaki jest dźwięk ciszy? Czy dźwięki mają smak? A kolor? Na warsztatach dzieci będą dotykać różnych dźwięków, poznawać, doświadczać, wydawać, malować, poszukiwać i odnajdywać dźwięki.

 

Między Słówkami – podróż po mieście

Godz. 12:00-13:00
Księgarnia Między Słowami, ul. Galileusza 8, parter, os. Kopernika, Poznań

Rodzinne spotkania Między Słówkami: Wakacyjne podróże – Poznań – najciekawsze miejsca, zakątki mało znane, ciekawostki i tajemnice naszego miasta, a także urodzinowe ” Sto lat” dla 40- letniej Parkowej Kolejki Maltanka. Wstęp 5 zł (kupon wymienny na książki).

 

Zabawa i sztuka

Godz. 12:00
Park przy Starym Browarze, Poznań
STACJE SZTUKI to wakacyjny projekt dla najmłodszych przygotowany przez Art Stations Foundation. Przestrzeń sąsiadującego ze Starym Browarem parku została zamieniona w wielką pracownię dla dzieci. Malowanie, konstruowanie, artystyczne potyczki z przestrzenią i przedmiotami – to wszystko staje się celem twórczej zabawy! Wstęp wolny. Obowiązują zapisy na adres k.pakulo@artstationsfoundation5050.com

 

I Ogólnopolski Zlot Fanów Bon Jovi

sobota–niedziela
17:00-10:00
Plaża nad Jeziorem Strzeszyńskim
Spotkanie połączone z koncertami oraz zabawą przy dobrej rockowej muzyce odbędzie w Poznaniu, nad Jeziorem Strzeszyńskim. Podczas zlotu dla fanów przygotowano wiele atrakcji, między innymi wspólną zabawę przy utworach Bon Jovi, projekcję teledysków oraz koncerty laureatów poznańskiego festiwalu RESET Music Festival – zespołów STONNARD oraz BURBON. Nie zabraknie także konkursów i innych niespodzianek. Do dyspozycji gości będą także wszystkie atrakcje ośrodka, tj. boiska, plac zabaw dla dzieci itp.

 

Noc Gitarowa

Godz. 19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1
Podczas Inauguracji Maratonu Gitarowego, jak co roku będzie można usłyszeć ciekawe muzyczne wykonania solistów z całego świata: Łukasza Kuropaczewskiego – wybitnego polskiego gitarzysty klasycznego, a zarazem Dyrektora Artystycznego Festiwalu Polskiej Akademii Gitary, Chinkę Xuefei Yang – nagrywającą dla EMI Classics, uważaną za jedną z najciekawszych gitarzystek współczesnych oraz dobrze znane już festiwalowej publiczności Duo Melis czyli Alexis Muzurakis i Susana Prieto.
Bilety – 50 i 70 zł.

Więcej o Festiwalu czytaj TUTAJ

 

 

NIEDZIELA


Koncert z cyklu Letnie Koncerty Promenadowe

Godz. 11:45
Stary Rynek, Poznań i o 16:00 Muszla Koncertowa, Park Wilsona, Poznań
Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Nekli. Wstęp wolny.

 

II Poznański Piknik Rodzinny

Godz. 10:00-19:00
Nad Wartą przy Moście Chrobrego, Poznań
Tegoroczna edycja jest opatrzona hasłem: „Warto żyć nad Wartą”. Organizatorzy chcą pokazać mieszkańcom całego województwa wielkopolskiego, jak wiele korzyści płynie z odpoczynku nad rzeką Wartą.

Program TUTAJ

 

Lato z przewodnikiem w Puszczy Zielonka

To propozycja dla tych wszystkich, którzy lubić zwiedzać Wielkopolskę i spędzają wakacje w domu. Na weekendowe wyjazdy i rajdy zaprasza Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. To już 4 edycja tej imprezy organizowanej przez Gminy Członkowskie Związku: Czerwonak, Kiszkowo, Murowaną Goślinę, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz. Tegoroczne imprezy turystyczne: piesze, rowerowe i autokarowe dadzą możliwość dogłębnego poznania Puszczy Zielonka – największego i najbardziej naturalnego kompleksu leśnego w okolicach Poznania – wszystkie odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Udział jest bezpłatny. Ubezpieczenie i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie w własnym zakresie. Zgłoszenia wymagane są jedynie na wyjazdy promocyjne na Szlak Kościołów Drewnianych. Oprowadzać będą znakomici przewodnicy i regionaliści.

19 sierpnia (niedziela) – „Chód po miód” – wycieczka Nordic Walking/piesza

Start: godz. 11.00, parking przy pływalni “Wodny Raj” w Swarzędzu, meta: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu.

Na mecie odbywać się będzie piknik pt. “Miodowe lato w Skansenie”, podczas rajdu przewodnicy pokażą/opowiedzą o Cysterskim Szlaku Rowerowym, Jeziorze Swarzędzkim i Dolinie Cybiny. Oczywiście na mecie będzie można zobaczyć skansen.

Program imprez na całe lato

 

XV Koncerty Sołackie
Godz. 18:00
Taras Hotelu Restauracji Meridian w Parku Sołackim, Poznań
XV Koncerty SołackieTaras Hotelu Restauracji Meridian w Parku Sołackim. Wstęp wolny.

 

Impreza plenerowa Szeroko na Wąskiej

Godz. 09:00-18:00
Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Wąska, Mosina
Prezentacje twórców amatorow i profesjonalistow mieszkających w gminie Mosina

 

 

Polecamy również: 

Wystawa poświęcona ikonografice Poznania w reklamie z XIX wieku i 1 poł. XX

Plaża w Owińskach

Brązy z Zamku Cesarskiego

Wystawa z Katedrą w tle

Plaża na targach dla każdego

Niewidzialne Mieszkanie czyli lekcja tolerancji

Na grzyby. Ale bezpiecznie

Wielka uczta dla kinomanów

Do Grzybowa zjeżdżają średniowieczni wojownicy

Starych ciągników czar

Kryminalne historie Starego Miasta

Kompozytorzy stają do pojedynku

I ty może zostać handlarzem czyli Targ Jeżycki

Kulinarna uczta w Poznaniu (Galeria)

Studnia Napoleona w Wielkopolskim Parku Narodowym

Powiatowe dożynki

Flet w Domu Bretanii

 

Opracował Tadeusz Hetman

Fot. Krystyna Danielska

Dodaj komentarz