Nasz weekend poznański


Zaplanuj weekend w Poznaniu i Wielkopolsce. Zastanawiamy się jak spędzić go z rodziną, gdzie znaleźć ciekawą imprezę, by nie decydować się na popularny nie tylko wśród poznaniaków shoping. Oto kilka propozycji, które będą w swoim charakterze są bardzo różne, by każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Będą to więc imprezy od aktywnego spędzania czasu po delektowanie się kulturą i sztuką.

 

SOBOTA


Pobiegajmy razem
O godz. 9 rozpocznie się na Cytadeli pierwsza edycja parkrun Poznań, bezpłatnych, cyklicznych biegów na dystansie 5km z pomiarem czasu.

Podróż po Polsce dla najmłodszych
Księgarnia Między Słowami, ul. Newtona 14, os. Kopernikazaprasza od 12 do 13 na ” Wakacyjne podróże – Polska”. Wędrówka szlakami parków narodowych Polski. Rodzime krainy, z wyjątkową florą i fauną, z przepięknymi krajobrazami o różnych porach dnia. Wszyscy będą się chwalić i opowiadać, gdzie lubią jeździć w czasie wakacji. Jako przewodnik posłuży książka „ABC regionów Polski”. Będzie to ostatnie spotkanie w Między Słówkami przy ul. Newtona 14. Od 4 sierpnia nowa siedziba przy ul. Galileusza 8, os. Kopernika.

Tęczowy zajączek i inne zwierzęta
To spotkanie dla dzieci, które rozpocznie się w samo południe w Księgarni Poznańska na Polance, ul.Katowicka 67A. Warsztaty dla dzieci inspirowane książką Heleny Bechlerowej „Zajączek z rozbitego lusterka“. Koszt: 12 zł. Zapisy pod nr telefonów: 605 252 695 oraz 500 683 092.

Cyrk Arlekin
Z gościnnymi występami zawita reprezentacyjny Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich.

W międzynarodowym programie sezonu 2012 wystąpią artyści areny polskiej oraz gościnnie artyści z Ukrainy i Egiptu. Na arenie i pod kopułą cyrku m.in. atrakcyjne popisy na kołach śmierci duetu Turk, akrobacje napowietrzne na sztrabatach w wykonaniu gościa z Ukrainy Władymira, ekwilibrystykę na wałkach, taniec z ogniami i wężami oraz tajemnicze… lalki nanajskie.

Specjalnie dla najmłodszych widzów wystąpi Kubuś Puchatek i Ogr. W egzotycznym tańcu egipskim zaprezentuje się uczestnik programu Mam Talent Ibrahim Mahmud. Na arenie również koniki polskie, kozy, muflony i lamy. Czworonożnych artystów do tego popisu przygotował i czuwa nad ich występami nestor areny polskiej Zbigniew Sikora. Publiczność bawi znakomity clown Picaro.

Spektakle:

15.10. (sobota ) godz.15:00 i 17:30
ul.Bukowska/Bułgarska – obok C.H.King Cross

16.10. (niedziela) godz.15:00 i 17:30
ul. Szawjcarska – przy centrum M-1

Lato z przewodnikiem w Puszczy Zielonka

To propozycja dla tych wszystkich, którzy lubić zwiedzać Wielkopolskę i spędzają wakacje w domu. Na weekendowe wyjazdy i rajdy zaprasza Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. To już 4 edycja tej imprezy organizowanej przez Gminy Członkowskie Związku: Czerwonak, Kiszkowo, Murowaną Goślinę, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz. Tegoroczne imprezy turystyczne: piesze, rowerowe i autokarowe dadzą możliwość dogłębnego poznania Puszczy Zielonka – największego i najbardziej naturalnego kompleksu leśnego w okolicach Poznania – wszystkie odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Udział jest bezpłatny. Ubezpieczenie i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie w własnym zakresie. Zgłoszenia wymagane są jedynie na wyjazdy promocyjne na Szlak Kościołów Drewnianych. Oprowadzać będą znakomici przewodnicy i regionaliści.

28 lipca (sobota) – autokarowy wyjazd promocyjny na Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Miejsce zbiórki: Poznań, parking przy Katedrze, godzina zbiórki 16.15, godzina wyjazdu 16.30, powrót ok. 24.00

Trasa wyjazdu: Poznań – Kicin – Murowana Goślina – Rejowiec – Długa Goślina (udział w X Festiwalu Muzycznym „Musica Sacra, Musica Profana”) – Poznań.

Program imprez na całe lato

„Drzwi Otwarte” poznańskiej Policji

Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zapraszają w najbliższą sobotę na „Drzwi Otwarte” siedziby przy Policji przy ulicy Szylinga 2 w Poznaniu. Na gości czeka mnóstwo atrakcji, w tym m. in. możliwość obejrzenia serca jednostki, które bije przez 24 godziny na dobę czyli stanowiska kierowania tzw. 997. Przybliżona zostanie także historia budynku liczącego już dzisiaj ponad 130 lat, historia modernizacji obiektu, a także współczesna struktura i funkcjonowanie jednostki zrzeszającej 2 tysiące funkcjonariuszy. Będzie także pokaz sprzętu policyjnego radiowozów, motocykli i pojazdów specjalistycznych, które na wykorzystywane są przez stróżów prawa w codziennej służbie. Policjanci czekają w najbliższą sobotę tj. 28 lipca 2012 roku w godzinach od 9.00 do 13.00.

Dni Wągrowca

 

NIEDZIELA

Letnie Koncerty Promenadowe
Od godz. 11.45 do 16.00 na Starym Rynku o 16.00 w Muszli Koncertowej w Parku Wilsona wystąpi Chór Melodia z Pobiedzisk i Zespół Wokalno-Taneczny Wiwaty. Wstęp wolny.

XV Koncerty Sołackie
O godz. 18 na tarasie Hotelu Restauracji Meridian w Parku Sołackim rozpocznie się XV Koncert Sołacki. Usłyszymy standardy muzyki rozrywkowej oraz jazzowej w wykonaniu Natalii Świerszczyńskiej – wokal i Jacka Szwaj – piano. Wstęp wolny.

Koncert Zakopower
Gwiazdą obchodów Dni Wągrowca 2012 będzie zespół ZAKOPOWER. Koncert godz. 21 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

 

Polecamy również:

Wystawa poświęcona ikonografice Poznania w reklamie z XIX wieku i 1 poł. XX

Plaża w Owińskach

Tycjan w Muzeum Narodowym

Brązy z Zamku Cesarskiego

Kajakiem przez Puszcze Zielonkę

Wystawa z Katedrą w tle

Zaniemyśl zaprasza na kolejną bitwę na jeziorze – koncert Lady Pank

Gdzie się można kąpać

Puszcza Zielonka z lotu ptaka

I znowu w Gnieźnie koronują króla

 

Tadeusz Hetman

Fot. J. Podolski

 

 

 

Dodaj komentarz