Nasz Głos Poznański The Best in Poland


Certyfikat  XX Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce” („The Best in Poland”) przyznany został „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” za przekazywanie interesujących inicjatyw, pozytywnych działań w Poznaniu i 19 okolicznych gminach. Organizatorzy konkursu to: Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie Handlu i Usług, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza oraz Radio Merkury, Merkuriusz Polska, TVP S.A i Europartner.

Nasz-Głos_Poznański_ The_Best_in_Poland02-Lechna

 

Uroczystość odbyła się 18 grudnia w Sali  Czerwonej poznańskiego Pałacu Działyńskich. Poza certyfikatami „Najlepsze w Polsce”, wręczono także medale „Młody Pozytywista” i „Labor Omnia Vincit”, a także statuetkę Honorowego Hipolita. Nagrody wręczali prof. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej oraz dr Marian Król, prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Certyfikat  „Najlepsze w Polsce” („The Best in Poland”) otrzymała redakcja „Naszego Głosu Poznańskiego” za przekazywanie interesujących inicjatyw, pozytywnych działań w Poznaniu i 19 okolicznych gminach: „Nasz Głos Poznański” nie epatuje tanią sensacją, czy wypadkami, a promuje interesujące inicjatywy samorządów, firm, czy osób prywatnych. Nagrodę odebrał wydawca i redaktor naczelny „Naszego Głosu Poznańskiego” Sławomir Lechna.

– To kwestia doceniania tego co normalne, a często niemedialne, a to co pokazuje dzisiaj większość mediów to patologia – podsumował dr Marian Król. – Nagradzamy pracę, pracę organiczną, osoby, które tak jak Cegielski, czy inni nasi ziomkowie, propagują wartości składające się na siłę narodu.

To już kolejne tegoroczne wyróżnienie dla „Naszego Głosu Poznańskiego”, który wcześniej otrzymał tytuł „Redakcja Roku” przyznany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP – więcej na ten temat piszemy tutaj.

Certyfikatem”Najlepsze w Polsce”, poza redakcją „Naszego Głosu Poznańskiego”, zostali uhonorowani także: pensjonat „Park” w Pile, grupa Constans z Poznania, firma Philipiak Polska, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zagórowie, Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne, Centrum Ogrodnicze Jerzy Żulicki z Kołobrzegu, Dom Wydawniczy Rebis z Poznania oraz Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty z Pobiedzisk.

 

Medale „Młody Pozytywista” otrzymały następujące osoby: Barbara Kaszuba, znakomita pianistka i kompozytorka, Maciej Boberek, artysta-śpiewak i Michał Ciszak, założyciel telewizji ONTV oraz portali codziennypoznan.pl, Be4.fm i Niecodzienna.com za tworzenie w Poznaniu niestandardowych mediów.

Medalami „Labor Omnia Vincit” zostali uhonorowani Włodzimierz Kaczmarek, burmistrz Szamotuł, dr Janusz Napierała, kanclerz Politechniki Poznańskiej, były wicestarosta poznański i burmistrz Puszczykowa oraz Waldemar Sucharski, prezes STW Finanse.

Natomiast statuetką  Honorowego Hipolita i godnością „Lider Pracy Organicznej” został uhonorowany Jarosław Lazurko, prezes zarządu H. Cegielski – Poznań S.A. w Poznaniu od 2009 roku.

– Jarosław Lazurko przyszedł do Cegielskiego w najtrudniejszym momencie. Cztery lata obserwowaliśmy, czy wyprowadzi Cegielskiego z tego dziejowego „zakrętu” i wyprowadził, więc… zdecydowaliśmy się na przyznanie wyróżnienia…  – mówił uśmiechając się Marian Król.

Jarosław Lazurko przyznał nam, że co prawda przyjechał do Poznania z Warszawy, ale odkrył poznańskie korzenie swojej mamy, która tu mieszkała zanim poznała jego ojca. Prezes dodał, że życie i działalność Hipolita Cegielskiego są mu bardzo dobrze znane. Dodał, że w swojej historii Cegielski co 50 lat zmieniał branżę, stąd i konieczne były do przeprowadzenia obecne zmiany w zakładzie, bo silników okrętowych już nikt w Europie nie zamawia.

– Otrzymane wyróżnienia są dla mnie dodatkowym zastrzykiem, byśmy kontynuowali dzieło Cegielskiego – dodał Jarosław Lazurko.

– Rok 2013 jest bardzo szczególny, bo to przecież rok Hipolita Cegielskiego – zwrócił uwagę wicemarszałek Wielkopolski Mateusz Klemenski. – Dlatego wyróżnienia nadane w tym roku i ci, którzy je otrzymali, mają szczególne znaczenie.

Zdjęcia Ryszard Galowski, Lidia Łada (www.codziennypoznan.pl)

O uroczystości 15-lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego piszemy tutaj.

 

2 komentarze

  1. frackowiak41 pisze:

    Redaktorowi naczelnemu i calej redakcj skladam gratulacje i zyczenia: Milych i spokojnych swiat Bozego Narodzenia oraz sukcesow w NOWYM ROKU

  2. frackowiak41 pisze:

    No i prosze! Sa jeszcze ludzie ktorzy podtrzymuja tradycje Brawo!!!

Dodaj komentarz