Najszybszy Internet w Wielkopolsce – ranking dostawców Internetu


Najlepsi dostawcy usług internetowych proponują swoim klientom dostęp do usług także na terenie Wielkopolski. To ważny rejon, jeżeli chodzi o handel, usługi oraz rozwijanie technologii IT. Dlatego zapotrzebowanie na najszybszy Internet jest tu niezwykle wysokie. Co więcej, najszybszy Internet w Polsce powinien być także używany w domu, żeby wszelkie sprawy związane z pracą, rozrywką i edukacją mogły odbywać się w odpowiednim komforcie.

Najlepszy dostawca usług internetowych – czym powinien się charakteryzować?

Najlepszy dostawca usług internetowych powinien oferować najszybszy Internet w Polsce. Wydaje się to oczywiste, jednak w praktyce praktycznie wszyscy usługodawcy określają swoją ofertę jako najlepszą, a w rzeczywistości wyniki przeprowadzane przez niezależne portale dają dowód na to, że nie wszystko prezentuje się tak, jak zapewniają usługodawcy. W takim razie warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wybieraniu oferty.

Dostawca Internetu – jak sprawdzić, czy ma najlepsze oferty?

Chcąc kupić Internet w mieście Poznań czy innych miejscowościach Wielkopolski, warto zwrócić uwagę na to, za pośrednictwem jakiej technologii jest przesyłany Internet, jaka jest jego przepustowość, a także cena. Powinno dać to odpowiedź na pytanie o to, jaki jest najlepszy dostawca usług Internetu i czy jest dopasowany do naszych potrzeb. Warto zainteresować się niezależnymi rankingami szybkości Internetu przeprowadzanymi przez specjalistyczne portale.

Najlepsi dostawcy Internetu – Poznań i inne miasta

Przeglądając oferty dostawców internetowych, można stwierdzić, że najlepsi z nich, to T-Mobile i INEA.  W przypadku oferty T-Mobile klienci mogą wybrać pakiet, który zapewni prędkość 300 Mb/s. Jest to bardzo dobra przepustowość, jednak warto zauważyć, że w niektórych warunkach może nie wystarczać, szczególnie jeżeli chce się streamować, grać w wymagające gry czy oglądać filmy i ściągać pliki w najwyższej rozdzielczości. Taka prędkość może również nie wystarczyć w przypadku pracy w trybie home office.

Drugą opcją jest oferta INEA. To o tyle ciekawa propozycja, że ten dostawca Internetu proponuje łącze światłowodowe symetryczne. Jak sprawdzić jego rzeczywistą prędkość? Warto zapoznać się z wynikami, jakie daje test szybkości łącza wykonywany przez niezależne portale. Test szybkości Internetu wykazał, że zapewnienia dostawcy są praktycznie takie same, co rzeczywiste wyniki.

INEA proponuje dostęp do światłowodu symetrycznego o przepustowości wielokrotnie większej niż 1 Gb/s – jest to zarówno prędkość wysyłania, jak i pobierania danych. Sprawia to, że dostawcy Internetu w mieście Poznań, a także innych miejscowościach nie są w stanie konkurować z INEA. Całość uzupełnia atrakcyjna cena za pakiet usług i profesjonalne usługi wdrożeniowe.

Dodaj komentarz