Najlepsze licea i technika z Wielkopolski


II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu to najlepsze szkoły średnie w Wielkopolsce według rankingu Perspektywy 2022. Laureatów poznaliśmy dzisiaj podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników jako pierwszy w kraju. O tym, jak wygląda ranking ogólnopolski, przekonamy się 12 stycznia.

W Wielkopolskim Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, w kategorii liceów na podium znalazły się także: na drugim miejscu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na miejscu trzecim LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Najlepsze wielkopolskie technika to również: na miejscu drugim Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu, a na miejscu trzecim Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach. 

– Chcemy utrzymywać więź ze szkołami średnimi, które przygotowują przyszłych studentów. Studentów, których potem my szykujemy do wypełniania różnych ról w dorosłym życiu zawodowym i społecznym – mówił podczas gali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. – Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy pozyskamy studentów, którzy będą wypełniać swoje obowiązki na możliwie najwyższym poziomie – dodał prof. T. Wallas.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz