Najlepsze inwestycje w Poznaniu: znamy laureatów Rankingu Inwestycji 2023!


Ranking Inwestycji w Poznaniu to nie tylko zestawienie popularności poszczególnych projektów deweloperskich, ale także ocena jakościowych aspektów każdej inwestycji. W tegorocznej edycji, oprócz uwzględnienia preferencji użytkowników portalu RynekPierwotny.pl, ekspert dokładnie przeanalizował każdy projekt pod kątem standardu wykończenia oraz dostępnych udogodnień.

Ocena inwestycji była przeprowadzona z uwzględnieniem standardu wykonania za pomocą metodologii USI (Uniwersalnego Standardu Inwestycji). Podczas tego procesu brane były pod uwagę następujące czynniki:

– estetyka elewacji,

– design części wspólnych,

– funkcjonalny rozkład mieszkań,

– zagospodarowanie terenu osiedla.

Poznań, jako dynamicznie rozwijające się miasto, przyciąga coraz większą uwagę inwestorów i osób poszukujących nowego miejsca do życia. Z jednej strony oferuje on bogatą ofertę kulturalną, zabytkową i rozrywkową, a z drugiej – rozwiniętą infrastrukturę, dogodne połączenia komunikacyjne oraz zielone tereny rekreacyjne. Dzięki temu mieszkańcy Poznania mają szansę cieszyć się wysokim standardem życia w miejscu, które stale ewoluuje i się rozwija.

Zanim przejdziemy do zwycięzców tegorocznej edycji Rankingu, warto zauważyć, że na poznańskim rynku nieruchomości dominują pewne trendy. Coraz większą popularnością cieszą się nisko kondygnacyjne bloki z pięknymi widokami, osiedla zamknięte i monitorowane oraz otoczenie zieleni. Dzielnice takie jak Grunwald, Ławica i Winiary przyciągają uwagę przyszłych nabywców mieszkań, oferując zarówno komfort mieszkania, jak i dogodne warunki dla prowadzenia życia codziennego. Mimo tego wśród zwycięzców poznańskiego Rankingu znalazły się inwestycje zlokalizowane na Jeżycach oraz Starym Mieście.

Na pierwsze miejsce trafiła inwestycja „Kamienica przy kinie”. Projekt od Spravii znajduje się przy ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego właśnie na poznańskich Jeżycach. Zdobył 5 punktów, czyli maksymalną możliwą notę. Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej, wskazuje, że: w projekcie „Kamienica przy kinie” historia lokalizacji narzuca niełatwą z perspektywy architektów estetykę, w której z kolei doskonale odnalazła się inwestycja Spravii. Paradoksalnie jednak to sam interior stał się wyróżnikiem, gdzie jakość i różnorodność użytych materiałów dotrzymuje złożonej obietnicy i serwuje luksusową przestrzeń z prawdziwego – współczesnego zdarzenia.

Ranking Inwestycji w Poznaniu

Drugie miejsce oraz 4,48 punktu zdobyła „Modena”. Osiedle składa się tylko z jednego budynku, który jednak skutecznie przykuwa wzrok. „Modena” przoduje przede wszystkim dzięki harmonii oraz dokładności całego projektu. Ważne są zaokrąglenie balkonów, obfitość zieleni oraz bogate wnętrza. Na uwagę zasługują również wyjątkowo wysokie mieszkania, co stanowi rzadkość we współczesnym budownictwie – wskazuje Wojciech Sosnowski.

Ranking inwestycji w Poznaniu - Modena

Podium zamyka „Saint Martin Residences etap II” na Starym Mieście, przy ulicy Podgórnej. Ten projekt od Structure Capital S.A. zyskał trzecie miejsce oraz 3,61 punktu. Jak zauważa Wojciech Sosnowski, w „Saint Martin Residences” uwagę przyciąga niezwykła fasada oraz wyeksponowane wnętrza. Bogactwo form na elewacjach i starannie dobrane materiały, tworzące nowoczesne i eleganckie wnętrza, jednoznacznie wyróżniają tę inwestycję na tle innych projektów. Rzeczywiście trzeba przyznać, że charakterystyczny budynek, idealnie wpasowany w klimat Starego Miasta, wzbudza zainteresowanie i zbiera pochlebne opinie.

Saint Martin Residences etap II Poznań

W poznańskim Rankingu Inwestycji znalazły się także dwa wyróżnienia – „Żeromskiego” na Jeżycach oraz „Murapol Zielony Żurawiniec” na Starym Mieście.

Łatwo zauważyć, że zwycięskie inwestycje takie jak „Kamienica przy kinie” od Spravii czy „Modena” charakteryzują się nie tylko dogodną lokalizacją, ale także harmonią projektu, wysoką jakością wykończenia oraz oryginalnym designem, spełniając oczekiwania klientów poszukujących luksusowego standardu życia w dynamicznie rozwijającym się mieście.

Szczegóły Rankingu Inwestycji oraz nagrodzonych projektów są dostępne na stronie najlepszych projektów deweloperskich w Poznaniu serwisu RynekPierwotny.pl.

 

 

Dodaj komentarz