Najlepsi polscy chórzyści w Poznaniu


Już w najbliższy weekend sześć najlepszych chórów w kraju powalczy o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Rywalizacja o tytuł odbędzie się w niedzielę. Oprócz konkursu głównego organizatorzy przygotowali także liczne wydarzenia towarzyszące, w których bezpłatnie może wziąć udział każdy.

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Od 24 do 26 listopada w Poznaniu odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja wyjątkowego w skali kraju wydarzenia – Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. „Konkursowi konkursów” towarzyszyć będą warsztaty i koncerty.

– Każda edycja ma wymiar edukacyjny. W tym roku postawiliśmy na inspirację kulturą ludową, również w wymiarze edukacyjnym – wydarzenia towarzyszące będą poświęcone tej tematyce. Spotkania, warsztaty, spektakle dla dzieci i nie tylko, z muzyką na żywo – to tylko niektóre punkty tej edycji, podczas których pokażemy wpływy folku i kultury ludowej w muzyce chóralnej – mówi Marek Gandecki, dyrektor artystyczny konkursu.

Tegoroczną myślą przewodnią konkursu jest polska muzyka ludowa. Do współtworzenia tej edycji zaproszeni zostali znakomici artyści, m.in. Adam Strug i zespół Vołosi.

– Podczas Grand Prix Polskiej Chóralistyki staramy się nie tylko pokazywać chóry, eksponować dyrygentów, uczyć śpiewu, ale też chcemy, by chóralistyka przestała być wieżą nie do zdobycia dla tych, którzy chcą szerzej korzystać z kultury. Pokazujemy, że chóralistyka może się łączyć z innymi dziedzinami sztuki i może być atrakcyjna dla każdego. I z tą myślą organizujemy zarówno koncerty, jak i warsztaty – mówi Krzysztof Panek, dyrektor organizacyjny konkursu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz