Na Starym Rynku nie tylko prace ziemne


Na ukończeniu są prace gazowe na skrzyżowaniu ul. Żydowskiej i Kramarskiej. W przyszłym tygodniu ułożone zostaną m.in. sieci elektryczne i teletechniczne na ul. Żydowskiej, a następnie rozpocznie się instalacja konstrukcji podbudowy pod nawierzchnię. W kwietniu będzie można zobaczyć pierwsze fragmenty docelowej nawierzchni na przebudowywanym odcinku ul. Żydowskiej. Wykonana zostanie ona z materiału staroużytecznego, czyli wyselekcjonowanej kostki pochodzącej z płyty Starego Rynku.

Chodniki wokół rynku, czyli wzdłuż kamienic, są przygotowywane w pierwszej kolejności. Ułatwi to funkcjonowanie pobliskich lokali. Większość z chodników będzie gotowa wiosną. Stopniowo będzie przybywać wykonanych fragmentów. Prace będą się toczyć kolejno na stronie południowej, zachodniej, północnej, wschodniej. Stosowane obsypki i zasypki przygotowywane są zgodnie ze specyfikacją techniczną, a ich zagęszczenie za każdym razem jest sprawdzane.

Na budynkach Arsenału i Muzeum Wojskowego przygotowano konstrukcję pod planowany montaż zadaszenia w pasażu Jana Baptysty Quadro. Będzie tu Pasaż Kultury, służący do organizacji różnych wydarzeń. Na konstrukcji zadaszenia będzie można umieszczać artystyczne instalacje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz