Na Ratajach sprzedaje się dobrze


Mimo że początek roku z reguły należy do martwego okresu sprzedażowego na rynku deweloperskim, to pierwsze miesiące 2014 na to nie wskazują. I choć wpływ na to miało wiele czynników, m.in. korzystna aura oraz rządowy program Mieszkanie dla Młodych, to niektóre lokalizacje, mimo pory roku, nie cierpią na brak zainteresowania wśród klientów. Tak jest między innymi na poznańskich Ratajach.

Na_Ratajach_sprzedaje_sie_dobrze

Ulokowane na prawym brzegu Warty Rataje charakteryzują się gęstą zabudową wielorodzinną skupioną na kilku osiedlach. Gwałtowny rozwój infrastruktury w tej części miasta przypadł na lata 70., a dziś jest to jedna z najlepiej ulokowanych pod względem komunikacyjnym dzielnic  Poznania. Z tego też względu niezagospodarowane ratajskie grunty budzą zainteresowanie wśród deweloperów, ale przede wszystkim klientów oczekujących dogodnej lokalizacji.

Jedną z ostatnich inwestycji na Ratajach jest ukończona w czerwcu 2013 r. Malta Fountain na osiedlu Polanka. Inwestycja prowadzona przez spółkę Łacina Dom w ponad pół roku sprzedała większość z 139 mieszkań opierają się tym samym deweloperskiemu kryzysowi. Jak podkreśla Tomasz Wnuk, dyrektor generalny spółki, głównym czynnikiem jest bardzo korzystna lokalizacja.

– Dla klientów jednym z najważniejszych wyznaczników podczas wyboru mieszkania jest jego ulokowanie. Poznańskie Rataje mają ten komfort, że łatwo z nich dojechać do pracy czy na uczelnie. Ta część Poznania to zarazem sypialnia i centrum miasta, co sprawia, że chętnych na kupno mieszkań jest wielu, niezależnie od sytuacji ekonomicznej w kraju.

Na Ratajach wciąż są niezagospodarowane grunty, które w przyszłości będą pełniły albo funkcje mieszkalne, albo rekreacyjne. Deweloperzy doceniają te tereny i liczą na możliwość inwestowania szczególnie przy zbudowanej już infrastrukturze transportowej, m.in. przystankach tramwajowych i autobusowych.

– Nie ukrywam, że takie grunty są szczególnie ciekawe, ponieważ odpowiada to potrzebom klientów. Malta Fountain okazała się bardzo udaną inwestycją, dlatego szukamy i rozmawiamy na temat nowych potencjalnych terenów w tej części miasta – dodaje Wnuk.

Rataje stanowią obecne jedną z największych dzielnic Poznania liczącą ok. 90 tys. mieszkańców. W granice miasta włączone je dopiero w 1925 r., a pierwszy blok oddano 42 lata później na osiedlu Piastowskim.

Dodaj komentarz