Na 100-lecie Automobilklubu Wielkopolski dla Poznania i powiatu poznańskiego…


Na swoje stulecie Automobilklub Wielkopolski zaprasza 24 maja mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego na specjalną rundę Tor Poznań Track Day. Propozycja skierowana jest do kierowców, którzy nie gościli jeszcze na imprezie, a dla mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego udział jest bezpłatny.

 Tor Poznań Track Day
Każdy kierowca z prawem jazdy oraz dowolnym sprawnym samochodem będzie miał okazję przejść teoretyczne i praktyczne szkolenie wyścigowe oraz zmierzyć się z torem podczas sesji pomiarowej klasyfikowanej w Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.
Do jazdy zostaną dopuszczone jedyne samochody, które generują w pomiarze dynamicznym samochodu poruszającego się po torze hałas, który nie jest większy niż 96 dB. Auta niespełniające powyższego wymogu nie zostaną dopuszczone do jazdy. Impreza  jest podzielona na 5 slotów. Każdy uczestnik może się zarejestrować tylko do jednego slotu liczącego 20 miejsc. Miejsca rozeszły się szybko, ale warto zarejestrować się na listę rezerwową ponieważ z powodu awarii lub przyczyn losowych jeszcze się zwalniają miejsca.
Dla widzów wstęp oraz wjazd na wszystkie rundy Tor Poznań Track Day jest bezpłatny.Zgłoszenia: www.tptd.pl

Tor Poznań Track Day to zrodzony z pasji do motoryzacji, cykl otwartych, ogólnopolskich, amatorskich imprez sportowych, skierowany do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki na torze wyścigowym lub doskonalić się umiejętności szybkiej jazdy w walce o trofea. Tor Poznań Track Day, organizowany od szesnastu lat z inicjatywy członków Koła Porsche Automobilklubu Wielkopolski,  jest objęty klasyfikacją Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.

Dodaj komentarz