Muzeum Motoryzacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich


Wyjątkowe pojazdy zabytkowe stanęły w pawilonie nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pasjonaci motoryzacji i historii mają okazję obejrzeć ponad 100 pojazdów, które pochodzą ze zbiorów członków, działaczy Automobilklubu Wielkopolski – współorganizatora Muzeum Motoryzacji.

Pomysł utworzenia muzeum zrodził się dzięki wieloletniej współpracy z Automobilklubem Wielkopolski. Podobne miejsce mieściło się wcześniej w podziemiach ronda Kaponiera, ale ze względu na jego przebudowę zostało zamknięte. Zabytkowe pojazdy od lat gościły na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy okazji organizacji wydarzeń motoryzacyjnych takich jak Poznań Motor Show, czy Retro Motor Show. Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa Covid-19, targi Retro Motor Show nie mogły odbyć się w 2020 roku. Na szczęście klasyki powrócą ponownie na teren MTP, tym razem w nieco innej formie – muzeum.

– Muzeum Motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii, jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz