Murowana Goślina Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym


Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie od września realizować będzie Ogólnopolski projekt szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych (SOS) działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego.

 

Goślińskie gimnazjum jest jedną z trzech placówek w Województwie Wielkopolskim (szkolących dziewczęta), które zakwalifikowane zostało przez PZPS do uczestnictwa w programie. 31 lipca br.

Burmistrz Tomasz Łęcki podpisał w tej sprawie porozumienie. Podpisanie odbyło się w gronie osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu: państwa Ewy i Andrzeja Miciul – trenerów siatkarskich, Dyrektor Gimnazjum nr 2 p. Barbary Celichowskiej, Kierownik Biura ds. Oświaty UMiG Teresy Dutkiewicz oraz Prezesa UKS „Zielone Wzgórza” Ryszarda Pomina.

Do projektu zgłoszone zostały 2 klasy siatkarskie: specjalnie na potrzeby projektu utworzona I klasa oraz funkcjonująca już wcześniej klasa III. W skład obu klas wchodzą nie tylko młodzi mieszkańcy naszej gminy. Są również uczniowie ze Skoków, Owińsk, Bolechowa czy Promnic. Przyszłych sportowców szkolić będą doświadczeni trenerzy: państwo Ewa i Andrzej Miciul. Wspierać ich będzie trener Maciej Przybylski.

Co daje SOS?

Założenia programu opierają się na szkoleniu młodych pokoleń siatkarskich zaczynających od podstaw na poziomie gimnazjalnym. Udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych stwarza szansę kontynuowania edukacji siatkarskiej w Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

PZPS w ramach porozumienia przekaże szkole sprzęt siatkarski, materiały dydaktyczne o wartości 40 tys. zł, zapewni lekarza i fizjoterapeutę, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczniami objętymi szkoleniem.

Trenowanie pod okiem doświadczonych pedagogów, mających spore sukcesy na polu siatkówki z dostępem do specjalistycznego sprzętu i opieki lekarskiej to ogromna szansa dla młodych mieszkańców naszej gminy.

Wciąż trwa nabór do klas sportowych na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Informacje dostępne pod nr tel.: 61 812 29 77 (SP nr 2), 61 811 44 49 (Gim 2).

Być może wśród goślińskiej młodzieży są talenty na miarę Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty czy Bartosza Kurka? Trzeba tylko dać im szansę, by się ujawniły.

Dodaj komentarz