Motocykle na Torze Poznań (Galeria)


Po raz pierwszy w tym sezonie na Torze „Poznań” – Automobilklub Wielkopolski, będą ścigali się motocykliści. W nadchodzący weekend w stolicy Wielkopolski rozegrana zostanie III runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski.

motocyklw3

 

Motocykliści mają już za sobą dwie rundy rywalizacji. Pierwsza odbyła się na Slovakiaring na Słowacji (20-22 kwietnia), a druga na Automotodromie w Brnie w Czechach (12-13 maja). Niestety, polscy zawodnicy, przynajmniej na razie nie zaimponowali dobrymi wynikami. Tegoroczne Mistrzostwa Polski są mistrzostwami otwartymi, a dwie pierwsze rundy połączone były jednocześnie z rywalizacją w Alpe Adria Championship (czyli eliminacje w Mistrzostwach Europy), zagraniczni motocykliści zainkasowali sporo punktów w mistrzostwach naszego kraju. Tym bardziej, że w obu rundach zabrakło też wielu polskich zawodników.

Po dwóch rundach w klasie Superbike liderem jest Słoweniec Marko Jerman z zespołu Suzuki Grandys Duo Team. Drugi jest Czech Michal Filla z ekipy BMW Sikora Motorsport, a trzeci jego rodak Jan Halbich. Najlpesi z Polaków: Ireneusz Sikora zajmuje dziewiąte, a Janusz Oskaldowicz dziesiąte miejsce.

Podobnie jest w klasie Superstock 1000, gdzie liderem jest Michal Filla, drugie miejsce zajmuje Francuz Gwen Giabbani, a trzeci jest Czech Ondrej Jezek. Tutaj na piątej pozycji sklasyfikowany jest Mariusz Kondratowicz (traci do lidera 28 pkt.), a na szóstej – Paweł Górka (30 pkt. straty). Bartłomiej Wiczyński z Automobilklubu Wielkopolski jest na ósmej pozycji, a Mateusz Korobacz (A. Wielkopolski) zajmuje 14. miejsce.

W klasie Supersport przewodzi Marek Szkopek, który co prawda nie wygrał żadnej z rund, ale zgromadził 40 punktów, co daje mu na razie pierwszą lokatę. Drugi jest Igor Kalab z Czech, a trzeci Stefan Keschbaumer. Na siódmej pozycji sklasyfikowany jest motocyklista Automobilklubu Wielkopolski Daniel Bukowski, który startował jedynie na torze w Brnie, gdyż wcześniej leczył kontuzję.

W tym sezonie nie ma rywalizacji w pucharach markowych, bo BMW i Suzuki wycofały się ze sponsorowania wyścigowej walki. Dlatego też większość z tych zawodników, którzy w nich startowali, teraz będzie rywalizować w Pucharze Polski w klasach Rookie 600 i Rookie 1000. Tej pierwszej klasie przewodzi Marcin Sikora, przed Sławomirem Maszczakiem oraz Cezarym Chrobotem. Z kolei w Rookie 1000 liderem jest Adam Marciniak, który wyprzedza Jarosława Chomicza oraz Czecha Richarda Balcara.

– W nadchodzących zawodach spodziewamy się udziału około 120 zawodników. Interesująca powinna być szczególnie rywalizacja pucharowa w Rookie 600 i 1000, bo tam będzie wielu zawodników. Myślę że polscy motocykliści, a przede wszystkim zawodnicy z Automobilklubu Wielkopolski, spróbują odrobić stracone wcześniej punkty na zagranicznych torach – powiedział Dariusz Marszałek, dyrektor trzeciej rundy wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski.

Juliusz Podolski, exPress Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. Automobilklub Wielkopolski

 

Program zawodów:

 

Sobota:

9.oo – 15.35 trening w poszczególnych klasach wyścigowych

16.oo -17.15 wyścigi

 

Niedziela:

9.00 – 10.25 rozgrzewka w klasach wyścigowych

10.55 – 11.25 Spacer Kibice tzw. Pit Walk, podczas którego na teren parku maszyn (paddocku) zostaną wpuszczeni kibice nie posiadający opasek wstępu. Celem jest bliższe poznanie zawodników oraz motocykli sportowych przez kibiców. Po zakończeniu „spaceru kibica” osoby bez opasek będą musiały opuścić strefę parku maszyn.

11.40 – 16.15 wyścigi

 

 

 

Trackbacks for this post

  1. […] prawie stu zawodników na Torze “Poznań” – Automobilklub Wielkopolski odbyła się III runda wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. W tym sezonie to były pierwsze zawody motocyklistów, jakie odbyły się w naszym […]

  2. […] Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie od trzech lat startuje w wyścigach motocyklowych. W zawodach, które odbędą się w sobotę i niedzielę po raz pierwszy wystartuje jako zawodnik Automobilklubu Wielkopolski.Jest częstym gościem na […]

Dodaj komentarz