Most w Rogalinku otwarty dla ruchu


Budowany przez samorząd województwa wielkopolskiego nowy most nad Wartą w Rogalinku,  przy drodze wojewódzkiej nr 431, z pozwoleniem Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie.

Od piątku, 8 lipca, ruch zostanie przełożony na nowy obiekt i będzie można przejechać nową przeprawą. Tym samym marszałkowski Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna kolejny etap prac związany z dokończeniem budowy skrzyżowań, kanalizacji deszczowej oraz rozbiórką starego obiektu. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, zwłaszcza że w najbliższym czasie ruch będzie wahadłowy.

– Wczoraj otwieraliśmy obwodnicę Wronek z potężnym, nowoczesnym mostem na Warcie. A  dziś dotarła informacja, że kolejny nowoczesny most, również na Warcie, będzie służył Wielkopolanom. Ważna i oczekiwana inwestycja w Rogalinku kosztowała samorząd województwa ponad 63 mln zł, z czego 52 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przeprawa wybudowana została w nowoczesnej technologii, kolejnym etapom jej powstawania mogłem przyglądać się podczas wizyt na placu budowy. A dziś most nie tylko spina dwa brzegi rzeki, ale również – co z stwierdzam zadowoleniem –  pięknie wpisuje się w krajobraz Doliny Warty – podkreśla wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz