Morsy z Buku czekają na mróz


Klub Bukowskich Morsów jest bardzo aktywny, mimo iż powstał zaledwie trzy miesiące temu. Co niedzielę o godz. 10 organizuje kąpiele nad Jeziorem Niepruszewskim, w których uczestniczy około 15 osób. Kąpiele odbywają się w bardzo wesołej atmosferze, a każdemu spotkaniu towarzyszą też kibice.

Grupa bukowskim morsów podczas swoich cotygodniowych spotkań nie zapomniała o świętach i sylwestrze. Podczas niedzielnego spotkania poprzedzającego wigilię Bożego Narodzenia na plaży w Niepruszewie morsy zorganizowały małą wigilię, oraz podzieliły się opłatkiem. W sylwestra po południu Mariusz, Wojtek i Kuba pożegnali wspólną kąpielą mijający rok. Natomiast w samo południe pierwszego dnia nowego roku na pierwszej kąpieli w zabawowej atmosferze spotkali się już w większym gronie. Jako, że na jeziorze pojawiła się dwucentymetrowa tafla lodu, konieczne było użycie cięższego sprzętu, aby wejść do wody.

Morsa z Buku nie zabrakło także podczas bicia rekordu Guinessa zimowej kąpieli w Bałtyku.  A uczestniczyło w nim 322 morsów podczas II Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu.

Dodajmy, że do Kołobrzegu zjechały morsy z całej Polski a także goście z Niemiec, Rosji, Holandii, Francji, a nawet z Egiptu. Do Kołobrzegu pojechało również logo Bukowskiego Klubu Morsów, które dzielnie dzierżył Mariusz Pluskota.

Temperatura wody w Bałtyku w czasie bicia rekordu wynosiła 5 stopni Celsjusza. Wstępnie można ocenić, że rekord – do tej pory należący do Mielna – został pobity.

Wszystkich, którzy chcieliby  dołączyć do grupy bukowskich morsów zapraszamy w każdą niedzielę na plażę w Niepruszewie o godzinie 10.00.

Czy morsy tak lubią zimno?

– Niekoniecznie, jednak po krótkiej adaptacji i przebywaniu w zimnie organizm ludzki jest na nie odporny i nie odczuwa tak niskich temperatur – zapewnia animator zimowej kąpieli Tomaszem Giełda. – Dodatkowo takie kąpiele w wodzie o temperaturze 7 i mniej stopni mają zbawienny wpływ na ludzki organizm, szczególnie w chorobach wątroby (np. żółtaczka), nerek, poprawiają parametry krwi oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Co ciekawe, może obniżyć wiek biologiczny człowieka o  8-16 lat… Poza tym morsowanie normalizuje poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi, a kobiety mogą łatwiej pozbyć się cellulitu.

 

 

Dodaj komentarz