Modne karnisze, czyli jakie? Przegląd najciekawszych modeli


Moda na aranżacje okna zmienia się systematycznie. Obecnie nie wieszamy już ciężkich zasłon i bogatych firanek. W niepamięć odchodzą również całkowicie odsłonięte okna, tak modne jeszcze do niedawna. Okno ma być eleganckie, ozdobione lekko i efektownie. Do tego celu potrzebny jest właściwy karnisz. Jak wybrać modny karnisz?

Young couple hanging window curtain indoors. Interior decor element

Modny karnisz

Prosta i minimalistyczna, a zarazem elegancka aranżacja okna wymaga równie modnego karnisza. Nie jest to już nieestetyczna szyna, ukrywana pod listwą osłaniającą. Obecnie modne są modele przyciągające wzrok i stanowiące ozdobę wnętrza. Nowoczesne karnisze są stylowe i perfekcyjnie wykonane oraz wykończone. Karnisze dostępne w karnix.pl mają możliwość dopasowania zakończeń, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do każdego stylu wnętrza. Umożliwiają szybką zmianę aranżacji okna. Modny karnisz pasuje stylistycznie i kolorystycznie do stylu wnętrza. Rzuca się w oczy i sam jest ważnym elementem aranżacji. Ten niedoceniany wcześniej przedmiot stał się designerski i przybrał elegancką formę. Obecnie stanowi połączenie funkcjonalności, jakości i estetyki.

Najciekawsze modele karniszy

Wyrafinowanym wzornictwem cechują się karnisze nowoczesne, oferowane przez sklep karnix.pl. To designerska forma o prostej linii. Dostępne w różnych kolorach modele mają minimalistyczny, okrągły drążek i dedykowane zakończenia do wyboru. Dzięki temu można stworzyć indywidualny karnisz, idealnie pasujący do stylistyki nowoczesnego wnętrza. Profil ma średnicę 19 lub 25 mm. Jest zatem delikatny, ale przy tym widoczny. Tradycyjne mocowanie zastąpiono profilowanymi uchwytami. Karnisz można zmieniać i modyfikować. Oprócz walorów estetycznych modele te są przede wszystkim wysoce funkcjonalne. W tej linii dostępne są karnisze pojedyncze oraz podwójne. Dzięki drążkowej budowie są one bardzo funkcjonalne. Bez względu na rodzaj mocowania firanki, zawieszenie jej nie sprawi nam problemu. Nie ma znaczenia, czy są to przelotki, szelki czy też taśma tunelowa. Wszystkie elementy karnisza wykonane są z metalu i pokryte powłoką galwaniczną odporną na ścieranie. Najmodniejsze kolory to chrom, mosiądz, biel oraz czerń.

Czarne karnisze

Czerń jest obecnie najmodniejszym kolorem w aranżacji wnętrz. W tym sezonie wyróżnia się ona jednak wysokim połyskiem. Błyszczący, nowoczesny czarny karnisz z pewnością przyciągnie uwagę. Ten lakierowany na wysoki połysk model NEO będzie doskonałą ozdobą wnętrza. Nie przytłoczy go, lecz doda smaku i stylu. W połączeniu z idealną bielą firanki będzie podkreślał jej fakturę i urodę. Kontrast z jasnymi elementami wystroju wnętrza sprawi, że aranżacja nabierze elegancji i nowoczesności. Doskonale sprawdzi się również w stylu retro czy glamour. Wystarczy dobrać odpowiednie zakończenie karnisza, by uzyskać zamierzony efekt. Te modne karnisze wyposażone są w cichobieżne kółka i wkładkę teflonową. Zasłanianie i odsłanianie okna jest bezszmerowe i szybkie.

Modne karnisze to modele wyraziste, stylowe i przyciągające uwagę. Równocześnie są niesamowicie wręcz funkcjonalne. Pozwalają na szybką zmianę aranżacji bez konieczności wymiany całego karnisza.

Dodaj komentarz