Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Poznania


System monitoringu miejskiego powiększył się od początku tego roku o 42 kamery. Część zastąpiła starsze urządzenia. Inne pojawiły się w nowych lokalizacjach. Łącznie w Poznaniu jest obecnie 1431 urządzeń, dzięki którym poprawia się bezpieczeństwo.

Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Poznania

– W zeszłym roku dzięki informacjom od operatorów miejskiego monitoringu straż miejska i policja zatrzymała 144 przestępców oraz dokonano ponad 9 tysięcy skutecznych interwencji. Liczby te pokazują, że tego typu inwestycje są potrzebne. Od 2015 roku w Poznaniu przybyło ponad 1000 kamer. W tym roku na rozbudowę i modernizację monitoringu miejskiego planujemy przeznaczyć łącznie ponad 3,5 mln zł – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Od początku roku włączono do systemu monitoringu wizyjnego łącznie 42 nowo zainstalowane kamery.

Zgodnie z przyjętą koncepcją rozwoju i utrzymania Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania dokonano wymiany najstarszych kamer działających w systemie. W rejonie pętli tramwajowej Górczyn nowe urządzenia zastąpiły dotychczasowy monitoring uruchomiony na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w 2008 roku. Zainstalowano tam 13 kamer, w tym 7 stałopozycyjnych, 3 obrotowe i 3 wieloprzetwornikowe 360O. Nowy sprzęt zainstalowano nie tylko w rejonie pętli tramwajowej Górczyn, ale również w przejściu podziemnym pod torowiskiem przy PKM Górczyn, na skrzyżowaniach ulic: Ściegiennego i Zgoda, Czechosłowackiej i Świerkowej oraz na osiedlu Grunwald Północ (ul. Ognik 20). Koszt realizacji tej inwestycji, zapoczątkowanej w 2023 roku, wyniósł prawie 300 tysięcy zł, przy czym część kwoty przekazały rady osiedla: Górczyn oraz Grunwald Północ.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz