Moda na Zalasewo


Największą konkurencją dla wielkomiejskich inwestycji stają się te, położone bezpośrednio pod aglomeracjami. Na podpoznańskim rynku coraz silniejszym konkurentem staje się Zalasewo, które znajduje się tuż obok Swarzędza.

Moda_na_Zalasewo

Kiedy poznańscy deweloperzy wyprzedzają się w pomysłach jak zdobyć klienta i przekonać go do swojej inwestycji, w podpoznańskich miejscowościach klienci pojawiają się sami, uciekając od zgiełku dużego miasta. Swarzędz był niegdyś nazywany „sypialnią Poznania”, ze względu na bezpośrednią bliskość ze stolicą Wielkopolski  i choć uznawany jest za osobną miejscowość, tak naprawdę można dojechać do niego poznańską komunikacją podmiejską. Jakiś czas temu, za sprawą wielu ciekawych inwestycji deweloperskich, prężnie zaczęło rozwijać się Zalasewo, bezpośrednio połączone ze Swarzędzem.
Rosnąca ilość mieszkańców Zalasewa sprawiła, że wzrosła ilość udogodnień. Na szczególną uwagę zasługuje nowo wybudowana szkoła podstawowa, której otwarcie jest przewidziane na wrzesień. Ta nowoczesna  placówka zapewni najmłodszym edukację na najwyższym poziomie, a także wygodę – szkoła znajduje się w centralnym punkcie Zalasewa, co pozwoli mieszkańcom na szybkie docieranie na codzienne zajęcia.  Naukę w gimnazjum również można kontynuować na terenie miejscowości. Dla młodzieży szerokie zaplecze edukacyjne zapewnia również Swarzędz, w którym znajdują się szkoły ponadgimnazjalne.
Do Zalasewa przeprowadza się coraz więcej osób, które pracują w Poznaniu. Dzięki dogodnej komunikacji do stolicy Wielkopolski uda się dotrzeć w niecałe piętnaście minut, a jednocześnie można tu liczyć na to, czego duże miasto zaoferować nie może, ciszę, spokój i bliskość zieleni. Nieopodal znajdują się lasy, jest to więc wymarzona lokalizacja dla tych, którzy chcą uprawiać nordic walking, jogging, ale także dla rowerzystów, odnajdą tu wiele pięknych tras – Nasi klienci to głównie młode rodziny. Zaplecze usługowo-handlowe tego miejsca pozwala na wygodę, a jednocześnie spokój, tak potrzebny do stworzenia odpowiednich warunków dla dziecka – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud. Nie tylko ten deweloper postawił na tę lokalizację, czołowi poznańscy inwestorzy stawiają tu nowe osiedla. Miejscowość wciąż się rozrasta, a liczba klientów nie maleje.

Czytaj także o wydłużonej linii nr 55 do Zalesewa – kliknij tutaj.

Patrycja Puhacz

Dodaj komentarz