MKS w I lidze


6 kwietnia to dzień, który na długo zostanie w pamięci zawodników, trenerów i kibiców MKS Poznań. Po wyjazdowym zwycięstwie w Obornikach Śląskich 34:31 poznaniacy pierwszy raz w historii klubu awansowali do I ligi! Uczynili to już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, co budzi jeszcze większy podziw.

MKS Poznań

Podopieczni Domana Leitgebera od trzech lat liczyli się w walce o awans na zaplecze Super Ligi, ale zawsze im czegoś brakowało. W ubiegłym sezonie szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski przegrali miejsce dające prawo gry w barażach gorszą różnicą bramek ze Szczypiornem Kalisz, rok wcześniej stracili drugie miejsce przegrywając niespodziewanie w Oleśnicy w przedostatniej kolejce. Tym razem już po 22 meczach i to bez porażki od początku sezonu mogli otworzyć szampana i cieszyć się z historycznego sukcesu.

MKS Poznań pokonał Bór Oborniki Śląskie 34:31 i bez względu na wyniki kolejnych meczów awansował do I ligi!

MKS Poznań, już w najbliższą sobotę o godz. 18 zmierzy się w derbowym  meczu z SSRiR Start Konin, a 27 kwietnia o godz 18.00 ostatni mecz w sezonie 2012/2013 z MKS Pogoń Oleśnica, hala Gimnazjum nr 54.

Dodaj komentarz