Miejska choinka rozbłyśnie dzień wcześniej


Rozświetlenie miejskiej choinki miało nastąpić w niedzielę. Plany te zmieniono jednak z uwagi na awans reprezentacji Polski do 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej. Świąteczne lampki na drzewku zostaną zapalone dzień wcześniej, czyli w sobotę o godz. 16:30, tak aby poznaniacy i poznanianki nie musieli wybierać, jak spędzić niedzielne popołudnie.

Miejska choinka

Świąteczny klimat można już poczuć na Pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Do tych dwóch lokalizacji Betlejem Poznańskiego w najbliższy weekend dołączą kolejne – rynek Łazarski i pl. Kolegiacki.

W sobotę, 3 grudnia o godz. 16:30 na placu przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oficjalnie rozświetli 13-metrową miejską choinkę, symbolicznie inaugurując Betlejem Poznańskie w tej lokalizacji. Po uroczystości uczestników – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Nie zabraknie także stoisk m.in. z rękodziełem, grzanym winem i świątecznymi smakołykami.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz