Michał Kopczyński przedłużył kontrakt z Wartą Poznań


– Bardzo się cieszę, że zostaję w Zielonej Rodzinie na kolejne dwa lata – mówi pomocnik Michał Kopczyński, który właśnie podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku.

Michał Kopczyński jest piłkarzem „Zielonych” od sierpnia 2020 roku, kiedy to przeniósł się do stolicy Wielkopolski po roku spędzonym w Arce Gdynia. Pięciokrotny mistrz Polski z Legią Warszawa związał się wówczas z Wartą Poznań dwuletnim kontraktem. Umowa obowiązuje do końca miesiąca, ale już wiadomo, że doświadczony, 30-letni pomocnik pozostanie w Klubie i będzie reprezentował zielono-białe barwy w nadchodzącym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Nowy kontrakt Michała Kopczyńskiego został zawarty do czerwca 2024 roku.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że zostaję w Zielonej Rodzinie Warty Poznań na kolejne dwa lata. Kiedy dostałem propozycję przedłużenia kontraktu, to decyzja o pozostaniu w Poznaniu nie była zbyt trudna. Mamy za sobą dobre dwa lata dla Klubu, dla mnie udany był ten ostatni sezon, gdyż pierwszy w większości straciłem z uwagi na kontuzje. Myślę, że zakończone niedawno rozgrywki były bardzo przyzwoite w moim wykonaniu: zaliczyłem dużo występów, zdobyłem też swoje pierwsze bramki w Ekstraklasie. Indywidualnie byłem zadowolony, a jak widać, Warta Poznań również była usatysfakcjonowana moją postawą, więc wspólnie doszliśmy do wniosku, że trzeba tę współpracę przedłużyć. Cieszę się, że klub mi zaufał – mówi Michał Kopczyński. – Mojej rodzinie też żyje się w Poznaniu dobrze i komfortowo, jesteśmy bardzo zadowoleni – dodaje piłkarz i podkreśla: – Przed nami nowe wyzwania, więc trzeba się brać do roboty, bo już niedługo początek nowego sezonu i nowe cele do osiągnięcia.

– Podpisanie kontraktu z Michałem Kopczyńskim to kolejny krok w kierunku budowania stabilnej i solidnej kadry naszego zespołu. Cieszy mnie, że Michał podchodził do dalszej współpracy równie entuzjastycznie jak my. Rozmowy przebiegały w bardzo profesjonalny i rzeczowy sposób, co dodatkowo upewniło nas w przekonaniu, że Michał to odpowiedni zawodnik dla Warty Poznań – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu ds. sportu.

Michał Kopczyński rozegrał dotychczas łącznie 33 oficjalne mecze w poznańskim zespole. W sezonie 2021/22 było to 26 występów, w czasie których strzelił dwa gole – oba z rzutów karnych w wiosennych meczach z Piastem Gliwice i Lechem Poznań.

Przypomnijmy, że wcześniej w przerwie między sezonami nowy kontrakt z Wartą Poznań podpisał również Jakub Kiełb.

Dodaj komentarz