Mam dziecko – Pracuję…


W najbliższą niedzielę , 3 marca,w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów i doradztwa z zakresu work-life balance (tj. godzenie życia zawodowego i prywatnego) skierowanego do pracujących rodziców z Poznania. Tym razem uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach ze swoim partnerem lub inną osobą towarzyszącą i wspólnie poćwiczyć noszenie dziecka w  chuście.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „MAM DZIECKO – PRACUJĘ (…)”, który dzięki innowacyjnym narzędziom wspomagającym godzenie życia zawodowego i prywatnego, zwraca uwagę na możliwość harmonijnego łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym, w tym z wychowywaniem dziecka.

Realizatorzy projektu „Mam dziecko – pracuję (…)” podkreślają, że łączenie życia zawodowego i osobistego nie jest kwestią, z którą zmagają się tylko matki lecz również ojcowie. Wobec tego uczestniczkom projektu zapewniona została możliwość wspólnego uczestnictwa w jednym z warsztatów wraz ze swoim partnerem. Obecnie w projekt zaangażowane są pracujące mamy z Poznania, jednak już wkrótce do projektu rekrutowani będą również tatusiowe.

Podczas spotkania przedstawione zostaną korzyści noszenia dzieci w chustach- zarówno dla rodzica jak i dla dziecka, ale także fizjologiczne aspekty związane z praktyką noszenia dziecka w chuście. Uczestniczki i uczestnicy spotkania będą mieli możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat budowy i rozwoju kręgosłupa u dziecka oraz wpływu noszenia dziecka w chuście na aspekty z tym związane.

Inicjatorem projektu jest Fundacja Aktywności Lokalnej, która przygotowała projekt w oparciu o partnerstwo międzysektorowe tj. we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Work-Life Balance z Kokkedal (Dania).

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz