Malarnia nominowana do nagrody


Serwis ArchDaily opublikował listę projektów architektonicznych nominowanych do nagrody „Building of the year 2012”.

Malarnia - fot. Jeremi Buczkowski

Projekt rozbudowy Malarni, kameralnej sceny Teatru Polskiego w Poznaniu, został doceniony przez największy na świecie internetowy serwis architektoniczny ArchDaily.com – Malarnia otrzymała nominację do nagrody „Building of the year 2012” w kategorii Kultura.

Głosowanie na najlepsze projekty architektoniczne odbywa się na stronie ArchDaily.com (link: http://www.archdaily.com/building-of-the-year/2012/vote/building/220070) i potrwa do 29 stycznia (włącznie). Aby zagłosować wymagana jest rejestracja; każdy zarejestrowany użytkownik może oddać jeden głos dziennie. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu, rozlosowane zostaną nagrody (iPady Mini). 30 stycznia rozpocznie się druga runda głosowania na projekty, które zdobyły najwięcej głosów w poszczególnych kategoriach. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi 14 lutego.

Malarnia, scena kameralna teatru otwarta w połowie lat 80., przeszła gruntowną modernizację w 2011 roku. Całkowicie przebudowano przestrzeń sceniczną, widownię, foyer oraz zaplecze techniczne. Widownia mieści teraz 100 osób. W centrum foyer stanął czarny prostopadłościan pełniący funkcje użytkowe, nawiązujący wyglądem do rodzaju sceny, jaką jest Malarnia („black box”). Projekt przygotowała ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego oraz Trabendo. Odnowiona Malarnia już wcześniej wzbudziła zainteresowanie branżowych mediów – artykuły opisujący przebudowę sceny ukazały się m.in. w miesięczniku „Architektura”, w serwisie Sztuka Architektury i ArchDaily.

ArchDaily to najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany serwis internetowy prezentujący oryginalne i innowacyjne realizacje architektoniczne. Portal jest źródłem najświeższych informacji dla architektów z całego świata, a redakcja współpracuje z najbardziej znanymi i wpływowymi pracowniami architektonicznymi na świecie (m.in. Herzog & de Meuron, Zaha Hadid, Sanaa czy Jean Nouvel).

fot. Jeremi Buczkowski

Dodaj komentarz