Majchrzak odwrócił losy meczu i zagra w ćwierćfinale Enea Poznań Open


Kamil Majchrzak pokonał Pablo Carreno Bustę 7:5, 4:6, 7:6 (7-2), mimo że w trzecim secie przegrywał już 1:4. Polak awansował do ćwierćfinału Enea Poznań Open 2024, w którym zagra z Włochem Samuelem Vincentem Ruggerim.

Kamil Majchrzak

Pojedynek Kamila Majchrzaka i Pablo Carreno Busty był spotkaniem, na które wielu kibiców czekało po losowaniu drabinki głównej. Dwóch tenisistów powracających do zawodowego touru po dłuższej przerwie i próbujących odbudować formę, a także ranking. W przeszłości ci zawodnicy grali ze sobą tylko raz. Miało to miejsce podczas challengera w Maroku w 2015 roku. Wówczas lepszy okazał się Majchrzak 6:1, 6:1.

Mecz drugiej rundy Enea Poznań Open 2024 rozpoczął się w środę, ale Polak i Hiszpan zdołali rozegrać wtedy tylko dziewięć gemów. Przy stanie 5:4 dla naszego reprezentanta spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu i przełożone na następny dzień. W tym czasie tenisiści przełamywali się po razie. Po powrocie na kort centralny w czwartek obaj zawodnicy prezentowali tenis na wysokim poziomie, a Polak zamknął pierwszego seta.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz