Luksusowe wakacje w Meksyku


Jesień i zima to najlepszy czas na zwiedzanie Meksyku. Po drugiej stronie świata w tym czasie można liczyć na słoneczną pogodę i wakacyjny klimat! W najbardziej turystycznych regionach, czyli na Półwyspie Jukatan i Wybrzeżu Karaibskim, zaczyna się wysoki sezon i fiesta, a najbardziej imprezowo robi się pod koniec roku – w okresie świątecznym i noworocznym. Wakacje w Meksyku są więc świetnym pomysłem na naładowanie baterii, podróż poślubną i przygody!

Luksusowe wakacje w Meksyku

Dlaczego warto wybrać Meksyk?

Meksykańskie Stany Zjednoczone, jak brzmi oficjalna nazwa, są olbrzymim i zróżnicowanym krajem. Można tu realizować każdy program podróży – w Meksyku znajdziecie dosłownie wszystko. Najczęstszą opcją jest połączenie wycieczki objazdowej z kilkudniowym odpoczynkiem na rajskiej plaży i zakwaterowaniem w hotelu all inclusive. Dzięki temu można poczuć meksykański klimat, odkryć i zwiedzić ciekawe oraz ważne pod względem kultury i historii miejsca, a następnie odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Dlatego wycieczka do Meksyku to dobra opcja właściwie dla każdego podróżnika, który szuka nowych wrażeń i ma chęć przelecieć na drugą stronę świata! Na Półwyspie Jukatan i przy Wybrzeżu Karaibskim, które cieszą się największą popularnością wśród turystów, znajduje się mnóstwo różnorodnych atrakcji: od perełek przyrodniczych, takich jak cenote, czyli baseny ukryte w skałach, przez obfite dżungle i rajskie plaże, przez stanowiska archeologiczne, gdzie można podziwiać ślady cywilizacji Majów, aż po metropolię, Cancun, gdzie odbywa się mnóstwo eventów i imprez. W tej części Meksyku po prostu nie da się nudzić!

Luksusowe hotele w Meksyku

Meksyk to kierunek, do którego można polecieć niemal z każdym budżetem. Bardziej wymagający podróżnicy, ceniący sobie wyjątkowe zakwaterowanie, na pewno nie będą zawiedzeni tutejszymi hotelami. Na Półwyspie Jukatan znajduje się wiele luksusowych hoteli w Meksyku, zarówno znanych na całym świecie sieci hotelarskich (takich jak m.in. Presidente InterContinental Cozumel Resort & Spa, an IHG Hotel, Hyatt Ziva Cancun czy JW Marriott Cancun Resort & Spa), jak i butikowe perełki (jak Nomade Tulum, Chable Maroma oraz Rosewood Mayakoba). Wiele ekskluzywnych hoteli posiada dekoracje nawiązujące do tradycji meksykańskich oraz kultury Majów. Daje to niepowtarzalny klimat – nadmorskiego kurortu z nutką tajemnicy. Często zdarza się, że hotele na Półwyspie Jukatan posiadają na własność lub współdzielą z innym hotelem cenote, wspomniane wyżej naturalne baseny wydrążone w skałach. Wówczas wstęp do takiego basenu jest możliwy w ramach ceny zakwaterowania i ma się gwarancję prywatności (dostępne są wyłącznie dla gości hotelu). Warto dodać, że niektóre z nich są „for adults only”, co oznacza, że goście muszą mieć skończone 18 lat – sprzyja to kameralnej i spokojnej atmosferze, a taki hotel jest dobry na podróż poślubną lub urlop, którego celem jest odcięcie się od zewnętrznego świata. Na Półwyspie Jukatan można znaleźć różnego rodzaju zakwaterowanie: czy to osobne luksusowe wille, domki przy plaży, w dżungli czy apartamenty z basenem. Wybór jest ogromny, a piękno tutejszych plaży nie ustępuje np. tym, które znajdują się na Seszelach (https://planetescape.pl/blog/najpiekniejsze-wyspy-seszeli/), przy czym do Meksyku znacznie łatwiej dolecieć!

Co można robić na Jukatanie?

Luksusowe wakacje w Meksyku

Oprócz intensywnego zwiedzania interioru, dostępnych jest wiele aktywności i sportów wodnych. Do popularnych rozrywek należy tu snorkeling i Island hopping, czyli pływanie od wysepki do wysepki w poszukiwaniu najbardziej urokliwego miejsca. Osoby, które szukają spokoju i oderwania od cywilizacji, powinny wybrać się na wycieczkę na malutką wysepkę – Isla Holbox, natomiast spragnieni wielkomiejskiego klimatu dobrze odnajdą się w Cancun. W tym mieście, oprócz imprez i infrastruktury turystycznej, znajduje się wiele ciekawych obiektów, np. Podwodne Muzeum, które zwiedza się… nurkując lub z pokładu łódki o przeszklonym dnie.

Dodaj komentarz