Luis Palma oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań


Lech Poznań zdecydował o uruchomieniu klauzuli wykupu Luisa Palmy ze szkockiego Celtic FC. Tym samym skrzydłowy z Hondurasu stał się oficjalnie piłkarzem Kolejorza, a jego kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2029 roku.​

Luis Palma oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań

26-letni Palma do tej pory był wypożyczony ze szkockiego klubu do Lecha. Trafił na Bułgarską latem ubiegłego roku i z miejsca stał się jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie. Mocno przyczynił się do dziesiątego mistrzostwa Polski wywalczonego przez Niebiesko-Białych. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał 31 meczów, w których strzelił 10 goli oraz zaliczył 6 asyst. Do tego dorzucił 15 spotkań w europejskich pucharach i tutaj także dał wymierne korzyści drużynie, bo zdobył 2 bramki i 4 razy otwierał kolegom drogę do bramki swoimi podaniami. Łącznie w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał zatem 22 punkty (12 goli i 10 asyst), co jest świetnym osiągnięciem.

– W umowie wypożyczenia ze szkockim Celtic FC mieliśmy wpisaną klauzulę wykupu. Decyzja była zatem od początku po naszej stronie. I miło nam poinformować, że w środę, 3 czerwca uruchomiliśmy tę klauzulę i Luis Palma oficjalnie stał się naszym zawodnikiem do 30 czerwca 2029 roku. Co zrozumiałe, o dokładnych kwotach nie możemy mówić, bo są tajne, ale mogę potwierdzić, że to nasz rekordowy transfer do klubu – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz