Ludzie z żelaza, ale o… złotych sercach


Triathlon to sport, w którym trzeba być wszechstronnie uzdolnionym, zawiera on bowiem w sobie trzy różne dyscypliny – pływanie, rower oraz bieg. Ze względu również na niesamowite długości tras triathlonistów mówi się na nich „ludzie z żelaza”, co ma oddać ich niezłomny charakter. Określenie to jest jak najbardziej trafne. Triathloniści biorący udział w JBL Triathlon Poznań postanowili wykorzystać tę cechę i przekuć swoje starania w pomoc finansową dla poznańskiego szpitala im. Wiktora Degi!


JBL Triathlon Poznań jest ostatnią imprezą triathlonową z cyklu CIECH Tri Tour po Marbruk triathlon Charzykowy oraz JBL Triathlon Sieraków. Zawodnicy startujący na wszystkich imprezach cyklu biorą udział w zbiórce na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im Wiktora Degi w Poznaniu. Celem, który już osiągnęli było zebranie 4,5 mln złotych. Jednak zbiórka trwa dalej, a zawodnicy liczą na to, że uda im się pokonać barierę 5 mln złotych!
Jak szpital wykorzysta zebrane środki?
Prof. dr hab. med. Marek Jóźwiak – kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej ma już związane z pozyskaniem środków plany – Chcemy zbudować centrum technologicznego wspomagania rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami. Ma to być ośrodek, w którym będziemy mogli wspierać dzieci przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu – mówił prof. dr hab. med. Jóźwiak
Szef ośrodka nie kryje wdzięczności – Dziękuję ludziom z żelaza i hojnemu sponsorowi za ten gest. Dzięki niemu ci, którzy fantastycznie biegają, pływają i jeżdżą na rowerze pomogą dzieciom, którym choroba lub uraz znacząco ograniczyły możliwości ruchowe.
Cieszymy się, że praca nasza i zawodników oprócz masy satysfakcji przynosi również rzeczywiste korzyści dla świata. Od początku wszyscy triathloniści, którzy biorą udział w zbiórce biegną dla tych, którzy walczą by normalnie stawiać kroki. Dlatego jestem dumny z nas wszystkich, że cel osiągnęliśmy przed czasem, a jednocześnie się nie zatrzymujemy, by pomóc jeszcze bardziej – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.
Finał zbiórki odbędzie się na JBL Triathlon Poznań w dniach 15-17 lipca. Szczegóły akcji na stronie internetowej: https://triisolation.tritour.com.pl/charity.

Fot. CIECH Tri Tour

Dodaj komentarz