IO 2012: Gosia i Martyna już w sobotę


Już dzisiaj rozpocznie się prawdziwe święto kibiców sportowych, czyli XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Tym razem najlepsi sportowcy globu zawitają do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Dobę po uroczystym i wyjątkowym, jak zapowiadają organizatorzy otwarciu zawodów – ostatniego czterolecia, na olimpijskiej planszy pojawią się nasze dziewczyny, by powalczyć – na początek – w konkursie indywidualnym.

 

Start rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 11:30 (1/64 finału).Walki półfinałowe mają rozpocząć się od godziny 19:00. Finał przewidziany zaś jest na godzinę 19:45 – 20:00. Rywalizację na planszach szermierczych podczas olimpiady w Londynie komentować będą Ryszard Łabędź (TVP i TVP Sport) oraz Igor Błachut (Eurosport). Na liście światowej nasze reprezentantki zajmują: Wojtkowiak – 18 lokatę, podczas gdy Synoradzka – 21. W rankingu Polskiego Związku Szermierczego wyżej plasuje się Martyna – 1 miejsce, podczas gdy druga z poznanianek – 3.

W turnieju indywidualnym wystąpi 38 zawodniczek, a w drużynowym (2 sierpnia) – dziewięć ekip. Z prawa wystawienia teamu w tej broni skorzystała bowiem Wielka Brytania. Przypomnijmy, że dla Martyny Synoradzkiej będą to premierowe igrzyska olimpijskie, zaś dla Gosi Wojtkowiak, będzie to drugi start. Brała już bowiem udział w Pekinie w 2008 roku, była tam 21. w turnieju indywidualnym i siódma w drużynie. Warto odnotować, iż Wojtkowiak ma w swoim CV m.in. dwa złote medale mistrzostw świata.

Patronat medialny nad zawodniczkami i sekcją szermierczą AS AWF Poznań sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Łukasz Klin

Fot. J. Podolski

 

Czytaj też:

Rozmowa z Martyną Synoradzką

Wierzą w medale w Londynie

2 komentarze

  1. Kibic pisze:

    Powodzenia dziewczyny z Poznania, trzymamy kciuki!!!

Trackbacks for this post

  1. […] IO 2012: Gosia i Martyna już w sobotę […]

Dodaj komentarz