Linetty podpisał kontrakt z Lechem


Dzisiaj, czyli w dniu swoich osiemnastych urodzin Karol Linetty, jeden z największych talentów w naszej piłce, podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Młody pomocnik związał się z Kolejorzem 3-letnią umową.

linetty

Wolę pozostania w Lechu urodzony w Żninie zawodnik wyraził już wcześniej, ale dziś dopełnione zostały wszystkie formalności.

– Kończymy wreszcie ten medialny serial dotyczący przyszłości Karola. Cieszę się, że Karol zdecydował się pozostać w Lechu, mimo dobrych i konkretnych propozycji z klubów zagranicznych. My ze swojej strony stwarzamy mu warunki do dalszego piłkarskiego rozwoju. Trener zapewnia, że będzie na niego stawiał, więc teraz wszystko w nogach zawodnika – mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

Linetty, który w Kolejorzu gra od 2006 roku, uchodzi za jeden z największych talentów piłkarskich w Polsce. W ubiegłym roku wraz z prowadzoną przez Marcina Dornę drużyną narodową wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy do lat 17. Po tym sukcesie Mariusz Rumak włączył go do kadry pierwszego zespołu.

W T-Mobile Ekstraklasie Linetty zadebiutował 2 listopada, w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków. W sumie rozegrał 5 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Piłkarz miał propozycje gry między innymi w Interze Mediolan, Borussii Dortmund czy… Legii Warszawa. W pewnym momencie wydawało się nawet, że podąży drogą Bartosza Bereszyńskiego i zamieni Bułgarską na znienawidzoną w Poznaniu Łazienkowską. Ostatecznie, kilka dni temu postanowił, że zostaje.

– Nie ma co ukrywać, że miałem inne oferty, ale jestem przekonany, że właśnie w Lechu mogę się najlepiej rozwijać. Cieszę się, że udało się wszystko dopiąć przed wyjazdem do Hiszpanii. Teraz mogę się skupić już tylko na tym, by walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce – dodaje Karol Linetty.

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz