Lecz się promieniami


Wielkimi krokami zbliża się jesień, a co za tym idzie – słonecznych dni będzie coraz mniej. Czym w tym okresie zastąpić promienie słońca, które w lecie dodawały nam energii i podnosiły odporność organizmu?

Bioharmonizer Fotonowy

Bioharmonizer Fotonowy

Jesienią nasza forma często ulega osłabieniu. Krótsze dni, a przede wszystkim brak słońca negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Istnieje jednak klika sprawdzonych sposobów, które pomogą nam przetrwać jesienne przesilenie.

Po pierwsze, bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która dostarczy nam energii i uzupełni obniżony poziom witamin. Gdy za oknem brakuje słońca, wybierajmy produkty bogate w witaminę D. W menu nie powinno zabraknąć tłustych ryb, takich jak łosoś, sardynka czy makrela, produktów mlecznych oraz jajek. Warto zadbać także o to, aby posiłki były różnorodne i spożywane regularnie. Jednak dieta to nie jedyny sposób na poprawę naszej kondycji podczas jesiennej szarugi. Można pomagać sobie również zażywając środki farmakologiczne i witaminy albo skorzystać z coraz popularniejszej fototerapii.

Terapia światłem może poprawiać pracę układu krwionośnego, pomóc w walce z migrenowymi bólami głowy, bólami stawów, stanami zapalnymi i zwyrodnieniami. Obecne na polskim rynku mamy do wyboru aparaty służące naświetlaniu zarówno naturalnym jak i sztucznym światłem.

– Bioharmonizer fotonowy V-V za pomocą rezonansu falowego światła podczerwonego dostarcza energię dla organizmu, za pomocą której dochodzić może w nim do równowagi cieplnej oraz stwarza dobre warunki do regeneracji i rozwoju nowych komórek – mówi Paweł Zając, wiceprezes zarządu firmy Bio-Medex, producenta urządzenia. – Bioharmonizer jest prosty w obsłudze, a fototerapia może być przeprowadzana nawet w domu – podsumowuje P. Zając.

O leczeniu światłem czytaj także tutaj.

 

Dodaj komentarz