Lech – Ruch 4:0 Zapis meczu

O godzinie 18.00 na Bułgarskiej Lech zainauguruje spotkaniem z Ruchem Chorzów kolejny sezon w Ekstraklasie. Mimo, że to pierwszy mecz to będzie on miał dla obu drużyn olbrzymie znaczenie. Obie drużyny są już po przejściach. Lech odpadł z dwóch pucharów, a dla Ruchu europejskie rozgrywki też już zostały zapisane w klubowej historii. I Lech, i Ruch mają coś do udowodnienia szczególnie swoim kibicom.

90’+4′ Koniec meczu

90’+3′ Piech silny strzał Burić z trudem wybił piłkę na róg. Obrońcy przyglądali się sytuacji nie interweniując.

90′ Sędzia doliczył 3 minuty

90′ Lovrencsics z rzutu rożnego dośrodkował precyzyjnie na głowę Ubiparipa, który skierował piłkę do siatki. 4:0 dla Lecha. Węgier w dzisiejszym meczu gol i dwie asysty

88′ Ubiparip w 100 procentowej sytuacji źle uderzył piłkę posyłając ją zamiast do siatki wzdłuż pola bramkowego.

81; Bereszyński zastąpił Ślusarskiego

80′ Uderzenie z dystansu Ślusarskiego, ale strzał minął bramkę

78′ Sultes zmienił Janoszkę

76′ Lech zaczął lekceważyć rywala.  Po podaniu Piecha dobrą okazję miał Kuświk, który jednak nie trafił w bramkę i nie skarcił nonszalancko grającego Kolejorza

74′ Drewniak zmienia Możdżenia

68′ Żółta kartka dla Wołąkiewicza po faulu na Liskowskim

66′ Groźnie pod bramką Lecha. Janowski wyłuskał piłkę i z 11 metrów strzelił ponad poprzeczką bramki Lecha.

61′ Szybka kontra Lecha zakończona silnym strzałem Możdżenia. Bramkarz Ruchu zdołał ją odbić w bok

56′ Ubiparip za Toneva

55′ Świetna indywidualna akcja Ceesaya, który mijał rywali dryblingiem w polu karym, ale podanie było niecelne

52′ Gra toczy się w środku boiska

46′ Lech rozpoczyna drugą połowę spotkania. W Ruchu dwie zmiany: Kuświk za Zieńczuka, Lewczuk za Sadloka

45’+2′ Koniec pierwszej połowy. Zieńczuk w rozmowie w przerwie powiedział: Wstyd mi, że gram w tym meczu

45’+2′  Murawski atomowy strzał zza pola karnego minimalnie obok słupka.

45′ Sędzia doliczył dwie minuty

44′ Perfekcyjna  dwójkowa akcja Ślusarskiego i Lovrencsicsa, którą celnym strzałem kończyWęgier i jest 3:0 dla Lecha.

38′ Piech dochodzi do strzału, ale piłka po uderzeniu głową wylądowała w rękach naszego bramkarza

34` Po pięknym dośrodkowaniu Lovrencsicsa Ślusarski kapitalnym strzałem głową podwyższa na 2:0. Po bramce zawodnicy zrobili kołyskę dla „Ślusarza”.

29′ Lovrencsics strzela z 16 metrów ale piłka po rykoszecie spada tuż nad poprzeczką.

28′  Tonev mocny strzał z narożnika bramkarz wybija na róg

24′ Zieńczuk dośrodkował Piech zderzył się z Buriciem, a Jankowski skierował piłkę do pustej bramki. Tam jednak był Wołąkiewicz, który wybił piłkę na róg głową. Burić ucierpiał w tym zderzeniu. Jednak akcja została przerwana, bo Piech był na spalonym.

22′ Marcin Malinowski żółta karta za ostry faul na Możdżeniu

18′ Po krótkim rozegraniu Henriquez strzelił, ale słabo za to celnie.

14` Możdżeń dopadł do przypadkowej piłki na 16 metrze, ale Perdijić daleko wyszedl z bramki i obronił strzał pomocnika Lecha

11.  Do precyzyjnego dośrodkowania z głębi pola Henriqueza doszedł Ceesay i strzałem z pierwszej piłki z 11 metrów pokonał Perdijica. Ceesay przez sześć lat w szwedzkiej lidze strzelił 1 gola, a Lechu w debiucie otworzył konto w naszej lidze.

7` Z pola karnego uderzał Zieńczuk po błędzie Trałki, ale Burić zdołal odbić piłkę.

4′ Po rzucie rożnym zamieszanie na polu karnym Rucha, Lovrencsics posłał piłę obok słupka

1′ Ruch rozpoczął od środka boiska

Składy

Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Arboleda, Henriquez – Możdżeń, Trałka, Murawski, Tonew – Lovrencsics – Ślusarski

Ruch Chorzów : Perdijić – Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski, Zieńczuk, Malinowski, Straka, Janoszka, Jankowski, Piech