Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim


Podczas wakacji można wybrać się na liczne spacery w ramach „Lata na Trakcie”. Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa oprowadzą zwiedzających po wielu ciekawych miejscach w stolicy Wielkopolski. To również świetna okazja, by lepiej poznać historię miasta.


Od 24 czerwca co tydzień odbywają się spacery po mieście z przewodnikami. Uczestnicy wędrówek mogą poznać najciekawsze, najbardziej charakterystyczne, ale też mniej znane miejsca w sercu Poznania.

Trasy wycieczek przebiegają przez główne obszary Traktu Królewsko-Cesarskiego – Ostrów Tumski, Stare Miasto i Śródmieście. Są one również określone tematycznie, np. spacer śladami dziedzictwa przemysłowego lub przyrodniczego w centrum historycznego miasta czy wieczorne zwiedzanie wnętrz poznańskiej katedry.

W najbliższą sobotę, 16 lipca będzie można wybrać się na dwa spacery. Pierwszy z nich to wyprawa „Chodź, zobacz!” dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Zwiedzający przyjrzą się bliżej nietypowym budynkom w dawnej Dzielnicy Cesarskiej, policzą, ile gęsi można zobaczyć przy ul. Św. Marcin. Sprawdzą też, kim są Nierozpoznani i jaki zwierz przysiadł na poznańskiej operze. Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 przy fontannie na placu Wolności. Liczba uczestników jest ograniczona, może wziąć w niej udział 30 osób. Decyduje kolejność przyjścia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz