Ładniej i bezpieczniej na Umińskiego


Rozpoczyna się remont na ul. Umińskiego na Wildzie. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Roboczej do ul. Garczyńskiego. Oprócz nowego chodnika mieszkańcy zyskają 37 drzew i zieleń niską.


Kolejna poznańska ulica przejdzie zmiany, których celem jest zwiększenie komfortu przemieszczania się – szczególnie pieszych, a dodatkowo poprawa mikroklimatu i estetyki otoczenia.

Jeszcze kilka lat temu ulica Umińskiego była jednym wielkim parkingiem. Samochody zastawiały chodniki – przez co pieszym trudno było się poruszać. Natomiast kierowcy większych pojazdów, parkując skośnie lub prostopadle, blokowali swobodny przejazd ulicą. Niszczone były chodnik oraz zieleń.

Od ponad roku sytuacja się zmienia. Wprowadzenie strefy płatnego parkowania zmieniło organizację ruchu. Parkowanie zostało przesunięte na jezdnię. Dzięki temu piesi mogą korzystać z przestrzeni przeznaczonej tylko dla nich, nie ma też tarasowania drogi dla samochodów.

Teraz przyszedł czas na remont na odcinku od ul. Roboczej do ul. Garczyńskiego. Obecnie trwają pierwsze prace rozbiórkowe. W ich trakcie usunięta zostanie stara i już bardzo zniszczona nawierzchnia chodników. W jej miejsce ułożone będą równe i estetyczne płyty. To pozytywnie wpłynie na jakość chodzenia – z pewnością najbardziej docenią to osoby starsze i te z mniejszymi dziećmi.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz