Koziołki będą się trykać częściej


Ich historia sięga XVI wieku. Do dziś są jednym z najbardziej znanych symboli Poznania. Teraz, ze względu na remont Starego Rynku, koziołki z wieży ratuszowej będą prezentować się poznaniakom i turystom częściej, bo aż dwa razy dziennie – tradycyjnie w samo południe oraz dodatkowo o godzinie 15.

Decyzja dotycząca poznańskich koziołków jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby w czasie trwającego remontu Starego Rynku, wszyscy chętni mogli zobaczyć tę atrakcję turystyczną w bardziej komfortowych warunkach, bez tłoczenia się na niewielkiej przestrzeni przed Ratuszem.

Od środy, 29 czerwca koziołki będą trykać się tradycyjnie w samo południe oraz dodatkowo o godz. 15. Zmiany są tymczasowe i zostają wprowadzone na czas remontu Starego Rynku.

– To bardzo dobra wiadomość dla turystów, którzy dzięki temu będą mogli sobie lepiej zaplanować pobyt, ale przede wszystkim unikną ryzyka nieobejrzenia tej unikalnej atrakcji Poznania – tłumaczy Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz