Koszykarki Enea AZS zagrały dla Tymka (ZDJĘCIA)


Spotkanie w hali Politechniki Poznańskiej miało dwie odsłony. Do trzeciej kwarty dominowały gospodynie, a po przerwie pałeczkę przejął zespół z Gorzowa, który udowodnił, że ma wysokie medalowe ambicje w tegorocznym sezonie Basket Ligi Kobiet. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

 

Trybuny poznańskiej hali wypełniły się po brzegi i mecz pomiędzy akademiczkami z Poznania i Gorzowa oglądał nadkomplet publiczności. Wielu kibiców poznańskiego zespołu ostrzyło sobie zęby na pojedynek z zespołem z Gorzowa. Ponadto podczas spotkania trwała akcja charytatywna dla 6-letniego Tymka, który jest chory na raka.

Pierwsze minuty były niezwykle wyrównane. Gorzowianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0, ale gospodynie nie dawały za wygraną. Agresywna gra obronna była najlepszym kluczem do zatrzymania bardziej doświadczonych rywalek. Dobrze pod koszem spisywała się Jewel Tunstull, dla której był to drugi mecz w barwach Enei AZS Poznań. Z kolei w gorzowskiej ekipie celnie z dystansu rzucały Julija Rytsikowa oraz Natalie Hurst. To właśnie dzięki ich skuteczności pierwsza kwarta padła łupem drużyny gości.

Cd. na str. 2

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz