Koronacja w Dąbrówce


W niedzielne południe, 27 maja, w Dąbrówce (gm. Dopiewo), już po raz drugi wystartowali biegacze w biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki. Od pierwszej edycji imprezie patronuje „Nasz Głos Poznański”.

 

 

Korona Dąbrówki

Korona Dąbrówki

skok

Agata Świątek z Opalenicy na starcie wykazała się wyjątkową skocznością.

Bieg o Koronę Dąbrowki

Podczas zawodów, zorganizowanych 27 maja przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz firmę Nickel Development, pod patronatem „Naszego Głosu Poznańskiego”, obecnych było ok. 700 osób. Zawodnicy to nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale również zawodnicy z Warszawy, Łagowa Lubuskiego, Gubina, Wrześni Gostynia, Szczecina, Kołobrzegu.

Do Dąbrówki przybyło o ok. 70 więcej uczestników niż podczas ubiegłorocznego biegu, w którym wystartowało łącznie 630  osób. W biegu głównym wzięło udział 236 biegaczy, którzy zmierzyli się na dystansie 10 km. Dla chodziarzy przygotowano trasę o długości 7,5 km. Konkurencja zgromadziła 84 sympatyków marszu z kijkami. Podobnie jak w zeszłym roku, najliczniej na starcie stawiły się dzieci i młodzież. Ponad 350 najmłodszych zawodników zmagało się z dystansem od 200 do 1000 m.

– Druga edycja biegu zgromadziła łącznie ok. 700 osób! Uczestnicy zawodów, jak i kibicujące im rodziny i przyjaciele, mogli skorzystać z terenów rekreacyjnych i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, organizatora imprezy. – Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy i jej okolic tak chętnie uczestniczą w inicjatywach sportowych, wybierając aktywne formy wypoczynku.

Zwycięzcami biegu głównego okazali się Maciej Muślewski z Włościejewek z czasem 00:36:03 oraz Anna Ranoszek z Dąbrówki 00:45:54.  Najlepszy czas na trasie nordic walkingu uzyskali natomiast Ireneusz Lubiatowski z Gubina 00:47:02 oraz Katarzyna Augustyn z Poznania 00:52:20 Tak jak podczas ubiegłorocznych zawodów, zwycięzcy zasadzili symboliczne drzewko, a dodatkowo zostali także ukoronowani. Dla uczestników wszystkich konkurencji przygotowano pamiątkowe medale, z których już po pięciu startach można złożyć dużą Koronę Dąbrówki.

Bieg o Korone Dąbrowki

– Dla najmłodszych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej dzieci mogły zagrać w edukacyjne gry planszowe. Do Dąbrówki przybyły w niedzielę całe rodziny, tworząc niesamowitą atmosferę zawodów – opowiada Agata Olszyńska z firmy Nickel Development, współorganizatora biegów. – Wielkopolanie ponownie pokazali, że cenią sobie aktywne formy spędzania czasu oraz dobrą zabawę w myśl zasady fair play. Wierzymy, że za rok ponownie spotkamy się z nimi na starcie.

Bieg o Koronę Dąbrówki zorganizowany został z inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz firmy Nickel Development. Partnerami imprezy były Lasy Państwowe, Rada Sołecka Sołectwa Dąbrówka, sklep sportowy ENDU SHOP ze Skórzewa, OSP Zakrzewo, ZUK Dopiewo, Decathlon Swadzim oraz firma PASO. Patronat prasowy od początku sprawuje „Nasz Głos Poznański”.Korona Dąbrówki

Korona Dąbrówki

Podobnie jak przed rokiem w zawodach uczestniczyła Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Przypomnijmy, ubiegłoroczni zwycięzcy, Krzysztof Górny z Kalisza i Magdalena Kemnitz z Poznania czołowa Polska wioślarka sadzili symbolicznie drzewa.

Korona Dąbrówki

Nad zawodami patronat sprawował, podobnie jak przed rokiem, "Nasz Głos Poznański"

 

Bartek Budych

Zawodnik z numerem 323 Bartosz Budych na swojej koszulce promuje "Nasz Głos Poznański".

 

Korona Dąbrówki

Zwycięzca biegu Open.

Korona Dąbrówki

Biegi dzieci.

Bieg o Korone Dąbrowki

Bieg o Korone Dąbrowki

Korona Dąbrówki

Korona Dąbrówki drzewo

Zwycięzcy zasadzili drzewko.

 

 

2 komentarze

  1. Gmina Dopiewo pisze:

    Fantastyczna impreza. Więcej informacji o wydarzeniach sportowych (i nie tylko) na stronie
    http://www.GminaDopiewo.pl

Trackbacks for this post

  1. […] Zobacz fotoreportaż z ubiegłorocznej edycji zawodów – czytaj tutaj. […]

Dodaj komentarz