Koniec prac na Al. Marcinkowskiego


Dzisiaj rozpocznie się demontaż ogrodzenia budowlanego i ulica będzie dostępna dla użytkowników. To już ostatni odcinek Al. Marcinkowskiego, który zmienił się w ramach Programu Centrum – większość przestrzeni jest już od kilku miesięcy do dyspozycji mieszkańców. Poza nową nawierzchnią ulicę ozdabiają drzewa i sezonowe kwietniki.

Al. Marcinkowskiego

– W tym tygodniu wykonawca koncentruje się na pielęgnacji zieleni, montażu małej architektury i oznakowaniu. 19 maja ściągnie ogrodzenie budowlane i będzie można przejechać obiema jezdniami Al. Marcinkowskiego. Swobodniej będą się również poruszać piesi i rowerzyści. Teren dobiegającej końca budowy zostanie uporządkowany – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ze względu na prace na wysokości Pl. Wolności w ostatnim czasie była zamknięta wschodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego między ul. Paderewskiego a jezdnią północną placu Wolności.

Od 19 maja ściągane będzie ogrodzenie budowlane, a w przyszłym tygodniu wprowadzane będzie stałe oznakowanie poziome. To oznacza, że po demontażu wygrodzenia jezdni, będzie możliwy bezpośredni dojazd do ul. 23 Lutego wzdłuż budynku Muzeum Narodowego. Natomiast dojazd do posesji przy Al. Marcinkowskiego 20, 21 i 22 oraz dostawy do Galerii MM będą odbywały się od strony ul. 23 Lutego. Przebudowana przestrzeń będzie także dostępna dla pieszych i rowerzystów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz