Końcówki do metalowych węży. Postawić na przyłącza stałe czy wymienne?


Tworząc całą linię produkcyjną trzeba starannie rozważyć wiele kwestii technicznych i organizacyjnych. Specjaliści radzą, aby uwzględniać nie tylko bieżące oraz przewidywane potrzeby zakładu przemysłowego, ale też dobrze przygotować się na trudną do przewidzenia przyszłość. Dobór armatury może w dużym stopniu zadecydować o otwarciu lub zamknięciu pewnych ścieżek rozwoju dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.

Przewody przemysłowe ze standardowymi końcówkami są dostępne praktycznie od ręki.

Rozmaite dysze, przejściówki czy zawory mają z reguły wąsko wyspecjalizowany zakres zastosowań. W momencie, kiedy konieczne byłoby zwiększenie wydajności, pierwotne wyposażenie mogłoby stać się „wąskim gardłem”, ograniczającym możliwości całego układu. Im wcześniej zadba się o pewną elastyczność i uniwersalność, tym mniejsze koszty późniejszej modernizacji. Oczywiście są takie sektory oraz zadania, w których nie da się ot, tak po prostu wymienić jedną, drobną część na inną. Eksperci z firmy MiDaTech uważają, że optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z armatury ściśle dedykowanej. Stworzonej na indywidualne zamówienie, zgodnie z potrzebną w konkretnej chwili specyfikacją. W takim przypadku montaż odpowiedniej końcówki następuje poprzez dospawanie niezbędnego elementu. A przecież dla wielu firm i fachowców nie jest to przesadnie skomplikowana operacja.

Producenci armatury przemysłowej pozwalają klientom stworzyć indywidualną konfigurację

O ile z końcówkami można sobie poradzić w ramach zasobów własnych, tak już stworzenie odpowiedniego węża do instalacji wymaga znacznie większych nakładów. Mowa przede wszystkim o wysiłku jaki trzeba włożyć w taką obróbkę surowca, która nie pozbawi metalu jego kluczowych właściwości. Wykonawca zawsze może podpowiedzieć, jaka długość, średnica nominalna oraz pozostałe parametry będą najbardziej odpowiednie do realizacji określonych celów. Jednak to od 2 wymienionych wcześniej rozmiarów oraz rodzaju końcówki w największym stopniu zależy końcowa wycena. Podczas odbioru zamówionej partii towaru warto zwrócić szczególną uwagę na jakość spawu łączącego metalowy wąż z przyłączami. Trwałość w tym miejscu znaczy naprawdę wiele, a wszelkie niedoskonałości stanowią dobrze uzasadniony powód do składania reklamacji. Przecież nie można sobie pozwolić, aby końcówka odpadła w trakcie pracy!

Dodaj komentarz