Koncerty „Na Falach” wracają


Lato przyciągnie nad jezioro Strzeszyńskie fanów rockowych brzmień. W ramach cyklu koncertów „Na Falach” miasto Poznań zaprosiło w tym roku cztery zespoły, które wystąpią podczas dwóch wakacyjnych weekendów. Start już 1 lipca. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W poprzednich latach koncerty „Na Falach” przyciągały tysiące poznanianek i poznaniaków. Podobnie będzie pewnie w tym roku. Na początek, w piątek 1 lipca, zaprezentuje się jeden z najbardziej znanych w całym kraju przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej – Luxtorpeda. Zespół ten jest stałym uczestnikiem „Na Falach”. Publiczność w Strzeszynku będzie jednak mogła posłuchać zupełnie nowego materiału z wydanej pod koniec kwietnia tego roku płyty „Omega”. Luxtorpeda to bez wątpienia jedna z najciekawszych formacji muzycznych ostatniej dekady z charakterystycznym brzmieniem, tekstami z przesłaniem wyśpiewanymi przez Litzę i Hansa.

Pierwszy weekend lipca będzie również okazją do zobaczenia i posłuchania grupy, która miała pojawić się „Na Falach” już dwa lata temu. Przez pandemię zespół Sorry Boys nie dotarł jednak nad Strzeszynek. W sobotę, 2 lipca Bela Komoszyńska z kolegami zrekompensują z pewnością zgromadzonej publiczności długi czas oczekiwania na ich występ.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz