Koncert Gwiazdkowy z Anią Wyszkoni


Anna Wyszkoni będzie gwiazdą „Koncertu Gwiazdkowego Gminy Dopiewo”, który odbędzie się 2 grudnia w hali GOSiR w Dopiewie. Wydarzeniem tym od lat samorząd wprowadza mieszkańców w świąteczny nastrój. Patronem medialnym jest „Nasz Głos Poznański”.

Anna Wyszkoni

Koncert rozpoczyna się o godz. 18:00, ale już od 17:30 Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo będzie umilać czas wszystkim tym, którzy przyjdą wcześniej – kolędami i piosenkami świątecznymi. Po niej na scenie pojawi się zespół Marcina Mańki, który przedstawi największe christmasowe przeboje.

Uwaga konkurs

Podwójne zaproszenia, jak co roku, będą do zdobycia w konkursie przedświątecznym, który organizuje Urząd Gminy Dopiewo. Wystarczy napisać e-maila albo zadzwonić, podając odpowiedź na pytanie dnia umieszczone na stronie dopiewo.pl, związane z Anną Wyszkoni, Świętami Bożego Narodzenia lub gminą Dopiewo. Szczegóły na stronie dopiewo.pl.

Gwiazda Koncertu Gwiazdkowego

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych polskich wokalistek, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Ma w dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Każdy jej album osiągnął status złotej, platynowej lub podwójnie platynowej płyty.

W 2021 r. Anna Wyszkoni obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji ukazał się album  „Nieznośna lekkość hitu”, podsumowujący ćwierć wieku na scenie.

Początek artystycznej drogi Ani Wyszkoni sięga 1996 r. Pierwsze sukcesy przyszły kilka lat później. W 2000 r. wygrała jeden z odcinków telewizyjnego programu „Szansa na sukces”, śpiewając piosenkę „Długość dźwięku samotności”. Wraz z tym wydarzeniem rozpoczęła się medialna popularność wokalistki, która kolejnymi płytami i przebojami ugruntowywała swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Przyczyniły się do tego m.in. zwycięstwo na festiwalu w Opolu z piosenką „Oczy szeroko zamknięte” (2003) i udany debiut solowy z przebojem „Czy ten pan i pani” (2009). Jej solowe albumy „Pan i pani” (2009) oraz „Życie jest w porządku” (2012) osiągnęły status podwójnie platynowych, a kolejny, „Jestem tu nowa” (2017) pokrył się „złotem”. W zeszłym roku ukazał się najnowszy album Ani Wyszkoni  zatytułowany „Z cegieł i łez”.

Artystce na scenie towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem Marka Raduli, jednego z czołowych polskich gitarzystów,. Każdy koncert Anny Wyszkoni to porywające widowisko, z bogatą oprawą multimedialną, dlatego warto wziąć udział w „Koncercie Gwiazdkowym Gminy Dopiewo”.

Bądź GIT z PIT!

Biletów na ten koncert nie ma w sprzedaży. Co trzeba zrobić, by zdobyć wejściówkę? Wystarczy wziąć udział w konkursie – zabawie, by wygrać podwójne zaproszenie. Łatwiej to zrobić, gdy się jest mieszkańcem gminy Dopiewo, bo wydarzenie organizowane jest w ramach kampanii „Bądź GIT z PIT!”. W pierwszej kolejności Urząd Gminy Dopiewo zaprasza do uczestnictwa w „Koncercie Gwiazdkowym”  mieszkańców gminy. Hala sportowa jest jednak na tyle duża, że i uważni fani Ani Wyszkoni, którzy polubią profil gminny  na Facebooku: „Gmina Dopiewo – strona oficjalna”, mają szansę na zdobycie zaproszenia – dla siebie i kogoś bliskiego.

Kampanią „Bądź GIT z PIT!” samorząd gminy Dopiewo zachęca mieszkańców do wskazywania w deklaracji podatkowej adresu zamieszkania w gminie i meldowania się. Dlaczego? Ponieważ ok. 40% podatków, które i tak płacimy państwu, ma szansę wrócić do budżetu gminy dzięki takiemu wskazaniu. Pieniądze te zasilą budżet gminy, w której mieszkamy,  więc samorząd, który zna lepiej od centrali lokalne potrzeby,  będzie mógł je wykorzystywać na podniesienie komfortu życia mieszkańcom i przeznaczyć je na inwestycje, ale i na uatrakcyjnienie oferty oświatowej, sportowej i kulturalnej. Bycie GIT z PIT mieszkańcom się więc opłaci.

Konkurs dla Czytelników

Mieliśmy 10 podwójnych wejściówek dla Czytelników „Naszego Głosu Poznańskiego”. Konkurs trwał do 26 listopada, do godz. 20. Laureatów poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy – kliknij tutaj

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj. 

Adam Mendrala

Fot. Zija Pióro / Rock House Entertainment

Dodaj komentarz