Konarzewski Festiwal Muzyczny


Zapraszamy na wyjątkową, muzyczną ucztę, nie tylko melomanów: Konarzewski Festiwal Muzyczny. Muzyka klasyczna w czterech odsłonach. 20 i 21 maja oraz 27 i 28 maja.

Konarzewski Festiwal Muzyczny

Już w sobotę, 20 maja, koncertem wirtuoza gitary – Łukasza Kuropaczewskiego rozpocznie się Konarzewski Festiwal Muzyczny. Dzień później przed festiwalową publicznością zaprezentuje się duet skrzypcowy „Polish Violin Duo”, który tworzą: Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak.

Po tygodniu przerwy, czeka nas kolejna porcja najwyższej próby muzyki poważnej. 27 maja salę widowiskową konarzewskiego CRK wypełni śpiew sopranistki Agnieszki Sokolnickiej i tenora Wojciecha Sokolnickiego, występujących jako Sokolniccy Duett. Z kolei 28 maja na scenie pojawi się Lutosławski Quartet – w składzie: Roksana Kwaśnikowska – pierwsze skrzypce, Marcin Markowicz – drugie skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka i Maciej Młodawski – wiolonczela. Koncerty drugiego festiwalowego weekendu dopełni pianista Przemysław Witek.

Miejsce wydarzenia: sala widowiskowa Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnego przy ul. Poznańskiej 19 a  w Konarzewie. Termin: 20 i 21 maja oraz 27-28 maja. Koncerty rozpoczynają się każdego dnia o godz. 17.00.

Zdobądź bezpłatne zaproszenie

Nasz Głos Poznański objął wydarzenie patronatem. Mieliśmy dla czytelników – melomanów po 5 podwójnych zaproszeń na każdy z koncertów. Konkurs trwał do 17 maja do godz. 20.

Organizatorem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie. Na jej stronie www.bibldop.pl. Dostępne są informacje dotyczące dostępnych biletów na  pojedyncze koncerty i karnety.

AM

Fot. Arch. Artystów

Graf. Jan Sawiński

Dodaj komentarz