Komplet linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej


Od 1 stycznia 2023 roku zwiększy się liczba połączeń między Poznaniem i Wronkami. To ostatnia z dziewięciu linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Na Dworcu Letnim podpisano dzisiaj umowy między samorządami.

PKM Wronki

 

– Projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej pokazał, jaka jest siła współpracy gmin i powiatów i co można osiągnąć, wspólnie inwestując w transport publiczny. Porozumienie 48 samorządów to ewenement w skali Polski. Dziękuję za otwartość na tę współpracę i gotowość na kompromisy władzom poszczególnych gmin, województwa i powiatu – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Linia do Wronek, podobnie jak inne trasy PKM, jest alternatywą dla osób, które do Poznania, ale też w przeciwnym kierunku, dojeżdżały samochodami. Skorzysta na tym wielu mieszkańców gmin i powiatów zlokalizowanych przy tej trasie, a także firm – dodał prezydent, który reprezentował również Metropolię Poznań, jako jej przewodniczący.

Podpisane umowy zwiększyły do 48 liczbę samorządów zaangażowanych w Poznańską Kolej Metropolitalną. Sygnatariuszami porozumienia oprócz prezydenta Poznania byli: Wojciech Jankowiak – wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Jan Grabkowski – starosta powiatu poznańskiego, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Tomasz Łubiński – wicestarosta poznański oraz przedstawiciele samorządów  położonych wzdłuż linii kolejowej nr 351, na odcinku Poznań Główny – Wronki.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz