Kolejorz wznowił treningi


Lech Poznań, piłkarski wicemistrz Polski, rozpoczął dzisiaj przygotowania do nowego sezonu. 20 czerwca drużyna wyjedzie na 8-dniowe zgrupowanie w Opalenicy, które będzie jedynym obozem podczas letniego okresu przygotowawczego.

Dzisiaj lechici  odbyli  trening wprowadzający, jutro i pojutrze przejdą  kompleksowe badania, a w czwartek rozpoczną obóz.

Dzisiaj pojawiło się zaledwie 15 piłkarzy.  Bartosz Ślusarski i Rafał Murawski do treningów z zespołem powinni dołączyć w czwartek.

Najdłużej sztab szkoleniowy czekać będzie musiał na Gambijczyka Kebbę Ceesaya, który czeka na wyjęcie śrub ze stawu skokowego, a do pełnych treningów powinien dołączyć na tydzień przed pierwszym meczem w europejskich pucharach. Z drużyną trenuje już kontuzjowany pod koniec poprzedniego sezonu Bośniak Jasmin Buric, który w poniedziałek nie stanął jeszcze na bramce, ale jest już do tego przygotowany.

Pozostali piłkarze otrzymali dłuższe urlopy, ponieważ po zakończeniu sezonu wyjechali na mecze swoich reprezentacji narodowych. Większość z nich powróci na rozpoczynające się w czwartek zgrupowanie w Opalenicy. Na pierwszych zajęciach podczas obozu zabraknie jeszcze Panamczyka Luisa Henriqueza, Marcina Kamińskiego i Fina Kaspera Hamalainena, którzy otrzymali dłuższe urlopy.

Kolejorza opuściło do tej pory trzech zawodników – kończący karierę Serb Ivan Djurdjevic i Piotr Reiss oraz Bułgar Aleksandar Tonew (odszedł do Aston Villi).

19 czerwca na zajęciach pojawi się nowy nabytek zespołu Szkot Barry Douglas, a Szymon Pawłowski z Zagłębia Lubin  do zespołu dołączy najprawdopodobniej 1 lipca, ponieważ do 30 czerwca obowiązuje go umowa z byłym klubem.

27 czerwca Lech zmierzy się z Omonią Nikozja, 3 lipca z Wisłą Kraków, 6 lipca z Hapoelem Tel-Awiw i 9 lipca z FC Nordsjaelland. Pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie Lechici zagrają 16 lub 17 lipca w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.

Terminarz spotkań w ekstraklasie zobacz tutaj.

Fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz