Kolejny etap remontu ul. Umultowskiej


Dzisiaj rozpocznie się kolejny etap remontu nawierzchni jezdni na ul. Umultowskiej. Prace obejmą pas w kierunku centrum od ul. Strugarka do ul. Wiechowicza. Z uwagi na znaczenie komunikacyjne ul. Umultowskiej, tegoroczne prace są prowadzone etapami, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Nowa nawierzchnia została już ułożona na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego.

Kolejny etap remontu ul. Umultowskiej

W tracie prac na ulicy Umultowskiej usuwana jest stara, zniszczona nawierzchnia i układane są nowe warstwy asfaltu – wiążąca i ścieralna. Dzięki temu kierowcy i rowerzyści zyskają zdecydowanie lepsze warunki do poruszania się na kolejnym fragmencie ulicy.

Od piątku, 7 czerwca, ruch na odcinku od ul. Strugarka do ul. Wiechowicza, będzie odbywał się tylko w kierunku centrum. Kierowcy poruszający się w stronę Umultowa będą korzystali z objazdu ulicami: Wiechowicza, Szeligowskiego i Opieńskiego. W związku z pracami zmieni się również przebieg tras linii autobusowych nr 174, 191 i nocnej nr 218. Szczegóły dostępne są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Kierowcy i rowerzyści powinni zachować ostrożność i zwracać uwagę na zmieniające się oznakowanie. Remont ma zakończyć się w czerwcu.

Fot. Bartosz Jankowski / ZDM

Dodaj komentarz