Kolejne ograniczenia dla ciężarówek w Poznaniu (Mapa)


Na terenie Poznania od poniedziałku 23 lipca wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. Zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostaną na ulicy Szpitalnej i Grochowskiej (od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania ulic: Grochowska, Arciszewskiego, Reymonta). Jest to kolejne ograniczenie tonażowe na terenie miasta.

ograniczenia_poznan_ciezarowki

 

Warto przypomnieć, że Miasto Poznań już w latach osiemdziesiątych wprowadziło w ścisłym centrum zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych. Początkowo zakaz wjazdu dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 ton w obszarze ograniczonym ulicami aleja Niepodległości, Królowej Jadwigi, Solna, Małe Garbary, Estkowskiego, rzeką Wartą.

Następnie jesienią 1997 roku wprowadzono kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zarząd Dróg Miejskich oznakował wówczas odpowiednio teren śródmiejski. Pod znakiem B-5 – zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton widnieje tabliczka z napisem „Wjazd tylko na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Miejskich”. Oznakowanie dotyczy śródmieścia, czyli obszaru wewnątrz tzw. II ramy komunikacyjnej, ograniczonej ulicami: Lechicką, Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Zamenhofa, Hetmańską, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowską, Witosa, Al. Solidarności, Piątkowską. Kierowców pojazdów ciężarowych obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00. Ograniczenia istnieją także na ciągach ulic: Łużyckiej – Stoińskiego – Wiechowicza – Kurpińskiego i Dymka – Browarnej oraz Kurlandzkiej.

Fot. Renault Truck SAS

Dodaj komentarz