Kierski Festiwal z gwiazdami


Kierski Festiwal powraca w znanej, dwudniowej formule! Wydarzenie odbędzie się 17 oraz 18 września w kierskiej stajni. Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

 

Kierski Festiwal 2022 został podzielony na dwie części – muzyczną oraz sportową. W sobotę główną atrakcją będą liczne koncerty na zlokalizowanej w Stajni Kaliński specjalnej scenie.

Pierwszym artystą, który wystąpi będzie Sławek Uniatowski. Uniatowski to wokalista, kompozytor, aktor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Wielokrotnie był laureatem licznych festiwali muzycznych, programu Idol. W 2018 roku artysta wydał solowy album „Metamorphosis”.

Kolejną gwiazdą festiwalu będzie Mikromusic, polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.

Na koniec sobotniego wieczoru zobaczymy największą gwiazdę tegorocznej edycji – Stanisława Soykę, wraz z zespołem SOYKA KWINTET. Stanisław Soyka to śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.

Pomiędzy koncertami zostanie przeprowadzona coroczna licytacja na leczenie przyjaciela kierskiej stajni, chorego Jasia Wajdy.

Niedziela będzie należała do młodych sportowców, którzy przedpołudniem będą rywalizować w zawodach woltyżerki sportowej. Jak zwykle nie zabraknie zaciętej rywalizacji i imponujących układów artystycznych. Zawody cieszą się coraz większa popularnością i przyciągają zawodników nie tylko z okolicznych klubów.

W trakcie Kierskiego Festiwalu będzie można również skorzystać z punktów gastronomicznych, stoisk z rękodziełem oraz atrakcji i zabaw dla dzieci przygotowanych przez stowarzyszenie „SI”.

 Zapraszamy 17 i 18 września na Kierski Festiwal.

Dodaj komentarz