Kierski Festiwal 2024 (ZDJĘCIA)


Kolejna edycja Kierskiego festiwalu już za nami. Mieszkańcy Kiekrza i okolic mieli okazję posłuchać takich artystów jak Lech Janerka oraz zespołu LemOn. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Nasz Głos Poznański.

Kierski Festiwal 2024

Jak co roku, festiwal miał formę dwudniową i odbywał się 14 – 15 września w klimatycznym miejscu jakim jest Stajnia Kaliński, przy ulicy Sanatoryjnej w Kiekrzu. Wydarzenie miało otwartą formę, a udział w koncertach był bezpłatny.

Podczas koncertowego, sobotniego wieczoru, na festiwalowej scenie gościła wschodząca gwiazda, Julia Mróz, Lech Janerka oraz zespół LemOn. Dodatkowymi atrakcjami wieczoru były; bogata oferta strefy gastronomicznej, stoiska partnerskie, rękodzieło, strefa malucha z malowaniem twarzy i oprowadzankami na kucykach z pobliskiej stajni Pony czy pokazy judo i zajęcia z jogi zarówno dla dzieci jaki i dorosłych.

Lech Janerka kojarzony jest głównie z takich piosenek jak „Rower” oraz „Jezu jak się cieszę”. Muzyk na scenie jest od ponad 45 lat, w trakcie kariery zdobył liczne wyróżnienia, w tym muzyczne Fryderyki, został oznaczony Brązowym Medalem Zasłużonym Kulturze Gloria Artis, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ostatnia płyta Janerki „Gipsowy Odlew Falsyfikatu” została doceniona licznymi nagrodami.

LemON jest zwycięzcą trzeciej edycji Must Be the Music, laureatem nagród Eska Music Awards, wydane przez nich albumy mają statut podwójnej platyny czy złotej płyty. Takie utwory zespołu jak „Napraw”, „Scarlett”, „Nice” czy „Jutro” przez długi czas utrzymywały się na listach przebojów. Najnowszy album – „PIATKA” również spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i fanów.

Pomiędzy koncertami, odbyła się coroczna licytacja charytatywna, a zebrane środki stanowią wsparcie w leczeniu przyjaciela Stajni Kaliński – Jasia Wajdy. Chłopiec urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i genetyczną chorobą PHP1A i dzielnie walczy o swoje zdrowie i sprawność.

Niedziela stała pod znakiem Zawodów Regionalnych i Towarzyskich w Woltyżerce Sportowej. Młodzi zawodnicy wykonywali efektowne kombinacje figur na grzbietach koni. W ramach rozrywki po zawodach, na dzieci czekał konkurs Hobby Horseingu, nowej dyscypliny sportu- zabawy wywodzącej się ze Skandynawii, w której uczestnicy skaczą przez przeszkody trzymając w rękach kukiełkę z głową konia.

Kierski Festiwal już od wielu lat obecny jest w poznańskim kalendarzu kulturalnym. Wydarzenie z roku na rok wzbudza zainteresowanie, a jego uczestnicy cenią sobie niepowtarzalny klimat, rodzinną atmosferę, liczne atrakcje przy jednoczesnej możliwości bezpłatnego uczestnictwa.

Fot. Materiały prasowe

Dodaj komentarz